"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Arsti koduvisiitide arv vähenes mullu viiendiku võrra (0)
28. oktoober 2015
Scanpix

Arsti vastuvõttude üldarv vähenes eelmisel aastal 0,7 protsenti, jätkuvalt väheneb kiire tempoga ka arsti koduvisiitide arv, mida oli viiendiku võrra vähem kui 2013. aastal.

Kui veel aastal 2013 kasvas vastuvõttude arv nii eriarstiasutustes kui taastusraviasutustes, siis mullu langes vastuvõttude arv eriarstiasutustes 6,2 protsenti ja taastusraviasutustes 6,4 protsenti, selgub tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis avaldatud andmetest, vahendas BNS.

Samuti vähenes vastuvõttude arv perearstiasutustes 1,8 protsenti. Arsti vastuvõttude arv suurenes pisut ainult haiglates, kuna üks eriarstiabiasutus hakkas osutama haiglaravi.

Jätkuvalt suureneb õendustöötajate iseseisvate vastuvõttude ja koduvisiitide arv, vastavalt 20,2 protsenti ja 8,6 protsenti. Suurem osa õendustöötajate vastuvõttudest tehti perearstiasutustes – 67,5 protsenti ning haiglates – 24,1 protsenti.

6,3 protsenti tõusis ka ämmaemandate vastuvõttude arv ning koduõdede visiitide arv patsiendi juurde 10,2 protsenti ja hooldekodudesse 11,1 protsenti.

Töötervishoiuõe vastuvõttude arv langes 5,2 protsenti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.