"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti riigiametnik sõidab Itaaliasse põgenike valimist ette valmistama (4)
29. oktoober 2015
Scanpix

Tuleval esmaspäeval sõidab politsei- ja piirivalveameti sideohvitser Priit Põdra Itaaliasse, et valmistada ette, kuidas Eesti hakkab põgenikelaagreist Eestisse tulevaid pagulasi valima ja Eestisse tooma, kirjutab Postimees.

Põdra on esimene Eesti riigiametnik, kes suundub Itaaliasse põgenike valimist korraldama. “Lähen looma koostöövõrgustikku, et tagada sujuv ja Eestile sobiv põgenike Itaaliast Eestisse ümberpaigutamise protsess,” ütles Põdra, kelle sõnul on tema ülesanne korraldada Eesti ja Itaalia vahel infovahetust ja teha põhjalikku julgeolekukontrolli.

Põdra sõnul annab Itaalia Eestile nende isikute toimikud, kes vastavad Eesti profiilile ja kelle suhtes on rahvusvahelise kaitse vajadus tuvastatud. “Infot vahetatakse DubliNeti infosüsteemi kaudu, millele saan ligi Rooma migratsiooniameti Dublini regulatsiooni üksuses,” sõnas ta.

Ametniku sõnul eelistab Eesti tervikperekondi ja üksikvanemaid lastega. “Meeste puhul on taustakontroll kindlasti tõsisem. See ei tähenda, et perede osas taustakontrolli ei tehta – protseduurireeglid on kõigile ühised. Erandeid ei tehta.”

Küsimusele, kas esimesed põgenikud võiksid jõuluks Eestisse jõuda, vastas Põdra, et seda on raske prognoosida. “See võtab aega ja peame arvestama, et asume Itaalias, seal on oma pühad ja muud asjad. Kõike võib vahele tulla, kuid soov esimesed pered Eestisse tuua sel aastal on jõus,” kinnitas ta.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

huvitav küll
3. nov. 2015 20:55
http://vedaman.ru/versiya/bezhency-v-evrope-chto-budet-dalshe.html Põgenikud Euroopas – mis saab edasi?
õige RIIK
2. nov. 2015 11:45
EHITAB TARA aga kinnimakstud eurorahadega juudariik tellib lennukid pagulaste TOOMISEKS JA VALETAB OMA RAHVALE IGA PÄEV ÜHA ROHKEM näiteks VAOS 35 le koht AINULT???? NÜÜD PUHASTAB VANADEKODUSI JA PUUETEGA INIMESTEST MAJU v-õ-õ-r-a-s-t-e-l-e
omanik
1. nov. 2015 12:30
http://www.aripaev.ee/arvamused/2015/10/30/kingime-igale-pagulasele-korteri Anname igale pagulasele tasuta või sümboolse tasu eest korteri – selle kordategamine võiks olla nende esimene töö, paneb ette Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink. Mul on hea sõber, kes päris vanavanematelt Kagu-Eesti väikelinna paneelmajas korraliku kahetoalise möbleeritud korteri. Tal ei ole seda vaja, sest elu on paika loksunud Tallinnas. Asjaga tegelema asudes selgus, et seda ei ole võimalik müüa. Keegi ei osta, sest linnakesest elanikud pigem lahkuvad. Aga kulud on peal, sest mõistliku inimesena kütte jms eest maksmata ei jäta.
Kas uus töökoht
1. nov. 2015 05:16
....orjaturul kaupleja ?