"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tööandjad: investeeringud töötaja tervisesse peaks olema maksuvabad (0)
29. oktoober 2015
Scanpix

Eesti Tööandjate Keskliit (ETK) toetab tööandjatele maksuvabastuse kehtestamist töötajate sporditegevuse pealt, kuid leiab, et praegune erisoodustusmaks tuleks kaotada kõigilt töötaja tervisesse tehtavatelt investeeringutelt.

“Maksuvabastus sporditegevuse pealt on hea mõte, mida loomulikult toetame. Samas leiame, et vaadata tuleks suuremat pilti ja lisaks sporditegevusele tuleks erisoodustusmaks kaotada kõigilt töötaja tervisesse tehtavatelt investeeringutelt. Aga algatusena on see hea, mis puudutab loomulikult kõiki ettevõtteid,” ütles ETK kommunikatsioonijuht Gea Otsa BNS-ile.

Teisipäeval käis kultuuriminister Indrek Saar riigikogu kultuurikomisjoni ees muuhulgas tutvustamas ideed, mis näeb ette töötajate tervise edendamist ja tööandja kulude maksustamise muutmist. “Minister tutvustas sel teemal memorandumeid, mille kultuuriministeerium koostanud on. Maksuvabastus sportimise eest tundub väga mõistlik idee,” ütles riigikogu kultuurikomisjoni esimees Laine Randjärv BNS-ile.

“Täpsemalt on võimalik kultuuriministeeriumi ideeprojekti tutvustada detsembri teises pooles, seetõttu on praegu veel vara öelda, mis summa ulatuses maksuvabastus kehtima hakkab,” rääkis kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik Kai-Ines Nelson BNS-ile.

Nelson tõi välja, et selleks, et praegune olukord töötajate terviseedendamisele ning spordile suunatud tööandja kulude maksustamise osas võiks muutuda, peab tegema muudatusi aga tulumaksuseaduses, mis on rahandusministeeriumi kompetentsis.

Nelsoni sõnul on maksuvabastuse kehtestamise ettepaneku aluseks kultuuriministeeriumi ja spordiorganisatsioonide poolt ette valmistatud arengustrateegia “Eesti sport 2030”, mille eesmärk on kirjeldada Eesti spordipoliitika põhisuunad aastani 2030.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.