"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maavalitsuste asemel võiksid olla riigi teenuseid pakkuvad majad (0)
02. november 2015
Scanpix

Kesk-Eesti elanik peab praegu passi või ID-kaardi saamiseks sõitma Tallinna, sotsiaalküsimusteks Pärnu ja haigekassaga asjade ajamiseks Jõhvi.

Maavalitsused on Ida-Virumaa omavalitsuste liidu esimehe Veikko Luhalaiu sõnul taan-dunud kunagistest võimsatest maakonda juhtivatest organisatsioonidest lihtsalt organisatsiooniks. “Maavanem on kõrge riigiametnik, kel sisuliselt maakonna juhtimise hoobasid ei ole,” selgitas Luhalaid. “Enamik funktsioone on maakonnalt ära võetud. Raamatupidamine on üle läinud Viljandimaale, kinnisvarahaldus RKAS-ile, maatoiminguid tehakse hoopis maa-ametis jne.”

Riigikogu keskerakondlasest liikme Kersti Sarapuu sõnul peab näiteks Kesk-Eesti elanik praegu passi või ID-kaardi
saamiseks sõitma Tallinna, sotsiaalküsimusteks Pärnu ja haigekassaga asjade ajamiseks Jõhvi. “Kõik teenused on hajutatud Eesti eri paikadesse,” nentis Sarapuu. “Vaja oleks riigimaja, kus oleks koos kõik riigiteenused. Need võiksid asuda näiteks maavalitsuste hoonetes.”

Mõttetute maavalitsuste kaotamisega on Luhalaiu kinnitusel tahtmist tegeleda vaid omavalitsustel. “Riigil aga pole tahtmist seda lõputut õudust lõpetada ja edasi liikuda. Minu hinnangul puudub maavalitsuste kaotamiseks poliitiline tahe. Maavalitsused ei kao enne järgmisi riigikogu valimisi ega pärast neid. Riigikogu valimistel peavad maavanemad tooma hääled koju.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.