"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Bussisõidu ajal tuleb end kinni hoida! (0)
03. november 2015
Scanpix

Viimasel ajal on sagenenud ühistranspordis juhtunud liiklusõnnetused, kus sõiduki manöövri või äkkpidurduse tagajärjel kukkudes saavad reisijad viga. Kaheksa kuu jooksul on saanud kannatada 36 inimest, mida on kolmandiku võrra rohkem kui mullu samal ajal.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskus algatas koostöös Tallinna Linnatranspordiga AS-iga kampaania “Hoia ennast! Hoia kinni!”, et juhtida tähelepanu ühissõidukis sõitvate reisijate ohutusele, vahendas BNS,

Kannatanutest 87 protsenti on vanemad kui 50-aastased ning 92 protsenti vigastatutest on naissoost reisijad. Selleks, et tõsta ühistranspordiga sõitjate teadlikkust ja vähendada nendega juhtuvate liiklusõnnetuste arvu, paigaldatakse Tallinna bussidesse, trammidesse ja trollidesse ennetussõnumitega kleebised “Hoia ennast! Hoia kinni!”.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse liiklustalituse juht Sirle Loigo ütles, et kampaania eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu sellele, et käepidemest kinni hoides on võimalik kukkumine ära hoida.

“Liikluses tuleb paratamatult ette ootamatuid olukordi, millele võib järgneda järsk manööver või äkkpidurdus. Seetõttu pidasime vajalikuks kutsuda inimesi üles tegema enda poolt kõik võimalik, et mitte ühistranspordis viga saada. Selleks tuleb hoida käepidemest kinni,” ütles Loigo.

“Loomulikult on sama oluline, et ka ühissõidukite juhid ning kaasliiklejad väldiksid igal võimalusel sellise olukorra tekkimist, kus ühissõiduk peab ootamatult pidurdama või järske manöövreid tegema. Selleks saab valida sobiva sõidukiiruse, et jääks võimalikult palju aega liikluses reageerimiseks ning kõik manöövrid tuleb sooritada ettevaatlikult ja äärmise tähelepanelikkusega,” lisas Loigo. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.