"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Loomaaed kutsub mõnusat isadepäev tähistama! (0)
07. november 2015
Inari Leiman

Pühapäeval, 8. novembril ootab Tallinna loomaaed kõiki isasid, isa-isasid ja isa-isa-isasid koos peredega loomaeda isadepäeva aktiivselt ja tervislikult veetma ja loomaisadest mõõtu võtma. Loomaaia silmapaistvamate loomaisade ekspositsioonide juurde paigutatud pildiga siltidelt saab lugeda loomade päritolu, sigimisedukuse ja järglaste käekäigu kohta. Loomaisade pildid on välja pandud ka loomaaia kodulehele.

Fotol üks loomaaia paljudest tublidest loomaisadest, möödunud aastal koos kaasaga kaks tibu välja haudunud ja üles kasvatanud merikotkas Silver.

Alates keskpäevast koondub tegevus kullimäele, kus pakutakse erinevaid väljakutseid nii ilvestele kui kotkastele-kakkudele. Loomaaialoomade elu huvitavamaks muutmisel tuli loomaaednikele appi AS Samelin, kelle kingitud praaksaapad köie otsa aetud saapaketina pakuvad ilvestele mõnusat mängulusti. Röövlinde ootavad aga hoopis omapärased üllatused. Teemal “Mida tähendab olla isa loomariigis?” mõtiskleb Aleksei Turovski. Terve päev pääseb isadepäeva erihinnaga turnima seikluspargi radadele.

Esmaspäeval said teravmokk-ninasarvikud Kibibi ja Kigoma taas veidi aega koos veeta, teisipäeval aga kontrolliti üle irbisetüdruk Nala kõrvad ja lubati ta koos emaga õueaedikusse.

Eesootavat sigimishooaega silmas pidades tõsteti röövlinde kullimäel ümber. Austriast habekotkaste paljunduskeskusest saadud näpunäidete järgi paigutati habekotkad varjulisemasse renoveeritud aedikusse. Endisesse habekotkaste aedikusse tulevad aga kääpakotkad. Kaks noort 2012. aastal Brnost saadud hiid-merikotkast kolisid kokku uute paarilistega.

Järgmise nädala teisipäeva õhtul toimub loomaaia looduskoolis prii loodusõhtu, kus räägitakse röövlindude seirest Eestis, Harjumaal ja Tallinnas. Aarne Tuule selgitab, milline on Eesti röövlindude käekäik ning kuidas mõjutab linn röövlinde nii enda ümber kui sees. Loodusõhtu korraldajaks on Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Isadepäev loomaaias:

Loomi toidetakse ja pannakse puuridesse mänguasju. Kell 14 räägib kullimäel zooloog Aleksei Turovski loomariigi isadest. Eriti seiklushimuliste isade ja laste jaoks teeb korraks enne talve uksed lahti ka loomaaia seikluspark endise laste loomaaia alal, kullimäe naabruses, kus pühapäeval on isadepäeva erihinnad.

 

Loomi söödetakse, pannakse neile mänguasju, peetakse isadepäeva loeng järgmise plaani kohaselt:

12.00 ilvesed

12.15 kassikakk

12.30 kaljukotkas

12.45 stepikotkas

13.00 hiireviu

13.15 hiid-merikotkas

 

Kell 14.00 algab Aleksei Turovski loeng „Mida tähendab olla isa loomariigis?“

 

Seikluspargis erihinnad isadepäeval:
Täiskasvanu 9 € (tavahind 17 €)
Õpilane 9 € (tavahind 13 €)
Avastuste Rada 5 € (tavahind 9 €)
Lastepark 5 €

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.