“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Viru tänavast saab turvaline jalakäijate ala (0)
09. november 2015
Scanpix

Viru tänav saab joogiveekraani, kõndimiseks mugavad kiviplaadid servadesse ning istumiseks 13 pinki.

Aasta pärast peavad Viru, Vana turu ja Kuninga tänav olema läbinud samasuguse uuenduskuuri kui mõni aasta tagasi Harju ja Kullassepa tänav: sõidutee ja kõnniteed on viidud ühele tasandile ning valdaval osal tänavast tohivad liikuda vaid jalakäijad. Kokku uuendab Tallinna Teede AS 480 meetrit tänavat. Viru tänava mõlemad servad saavad 2-3 meetri laiuselt siledad graniidist plaadid, nagu see on juba praegu Harju tänaval.

 

Pärnu maanteelt tohib sisse pöörata

“Nii saavad tänaval mugavalt liikuda ka need, kellele ei sobi ebatasane parkettkivi ja täringukivi,” ütles kommunaalameti ehituse ja järelevalve osakonna juhataja Reio Vesiallik. Äärekividega eraldatud kõnniteid enam ei tule. Tänava keskossa jääb parkettkivisillutis, muidugi uuendatud kujul. Kuninga tänava plaatkate hakkab olema praegusest kõnniteest laiem, kuna mitmed trepid, keldriaknakastid ja sissepääsud ulatuvad majade seinast eemale. Viru tänava uuendamine annab ühtlasi võimaluse märkida ülejäänutest erinevat värvi sillutisekividega 19. sajandi teisel poolel lammutatud Viru värava tornid, linnamüüri jt hävinud hooned.

Kindlaks on määratud ka alad, kus Viru tänaval on lubatud välikohvikuid avada. Tänavale paigaldatakse ühtlasi 13 istepinki ja kuus prügikasti ning Viru ringi juurde samasugune avalik veevõtukraan, nagu on Harju tänaval. Iseenesest mõista uuendatakse tänava alla jääv taristu ning parandatakse sademete äravoolu ja tänavavalgustust.

Pärnu maantee poolt lubatakse Viru tänavale endiselt ka autoga sisse sõita ja sealt Aia tänavale pöörata. Takistamaks autodel sealt paigast mööda Viru tänavat edasi liikuda, pannakse tänavale ette neli graniidist posti ja üks hüdrauliliselt juhitav post, mille nihutamisega saab vajadusel sõidukeid läbi lasta. Liikluse jalakäijate ohutumaks muutmiseks peavad autod Viru ringilt Viru tänavale pöörates sõitma üle parkettkividest künnise. Teistel Viru tänavaga ristuvatel tänavatel jääb liikluskorraldus endiseks.

Viru tänava lõpus oli kummalgi tänavapoolel seni kuus parkimiskohta ja need jäävad ka pärast uuendustöid alles. Purskkaevu poolsed parkimiskohad on mõeldud lilleturu klientidele ning teisel pool teed olevad kohad taksodele.

 

Ehitus häirib võimalikult vähe

Kui Viru, Vana turu ja Kuninga tänava uuendustööd on jõudnud lõpule, saavad Vesialliku sõnul nii piirkonna elanikud oma autodega kui ka ärisid teenindav transport neil tänavatel liikuda hommikul kella 6-10. Kui elanikud soovivad autoga oma kodule ligi pääseda muul ajal, on ka see võimalik, kuid siis tuleb see enne kooskõlastada transpordiametiga.

Tänava Pärnu maantee poolses otsas ja Vanal turul on tööd juba alanud. Vesialliku sõnul püüavad ehitajad piirkonna äride tööd ja elu võimalikult vähe häirida. “Tänavat ei suleta töö tegemiseks korraga täies pikkuses, vaid 25-50-meetriste lõikude kaupa,” selgitas Vesiallik. “Sel ajal, kui tänavat ümber ehitatakse, peavad elanikud pääsema koju, kaubaautod äride ja prügiautod konteinerite juurde.” 

Vesiallik möönis, et paratamatult võib ette tulla olukordi, kus ei saa vältida hoonetele lühiajalisi juurdepääsu piiranguid, kuid sellest antakse siis piirkonna elanikele ja äridele õigeaegselt teada.

Viru tänava ümberehitus läheb maksma 3,4 mln eurot, millest lõviosa tuleb Tallinna eelarvest. Tallinna Vesi annab 0,4 miljonit ning Elektrilevi OÜ 0,24 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.