"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Lastefond on 15 aastaga kogunud üle 2,8 miljoni euro annetusi (0)
10. november 2015
Scanpix

Selle nädala laupäeval oma 15. aastapäeva tähistav SA TÜ Kliinikumi Lastefond on oma tegutsemisaja jooksul kogunud üle 2,8 miljoni euro annetusi.

Kuigi Lastefond sai asutatud TÜ Kliinikumi juurde esialgse eesmärgiga edendada laste ravitingimusi just kliinikumis, on fondi tegevus praeguseks oluliselt laienenud ning põhitegevuseks saanud just haigete laste koduse ravi toetamine, vahendas BNS.

15 aasta jooksul on fond heade inimeste abiga kogunud üle 2,8 miljoni euro annetusi, mille eest on aidatud vahetult või erinevate asutuste ja organisatsioonide tegevust toetades kokku 1010 last Eesti erinevaist paigust. Lisaks on soetanud rohkem kui miljoni euro eest meditsiiniseadmeid- ja vahendeid TÜ Kliinikumile ja Eesti väikehaiglatele, mis on kaudselt aidanud veel tuhandeid lapsi üle Eesti.

“Samuti oleme nende aastate jooksul näitanud eeskuju vabatahtlike kaasamisega oma tegevusse ning seadusandluses saavutatud muudatustega, et ikka parandada haigete laste elukvaliteeti meie väikses Eestis,” märkis lastefondi tegevjuht Sandra Liiv.

15 eduka tegutsemisaasta tähistamiseks korraldab lastefond oma sünnipäeva paiku mitmeid üritusi ja aktsioone: juba novembri algusest on kõigil võimalik fondi tegevust toetada, soetades juubeli puhul välja antud heategevuslikke Mõmmiku õnnitluskaarte. 13. novembril kutsub lastefond oma suurtoetajad ja koostööpartnerid Atlantise restorani pidulikule tuluõhtusöögile, et neid tänada ja üheskoos veel üks heategu korda saata ning 14. novembril on kõik head inimesed oodatud lastefondi avalikule sünnipäevapeole – Tartu Jazz-klubis toimuvale heategevuskontserdile “Lastefondiga laste heaks”, kus astuvad üles Margus Vaher, Annabel Guitar ning DJ Liisi Voolaid.

Veel on 14. novembril võimalus lastefondi toetuseks oma panus anda läbi mitmete ettevõtete, kes on otsustanud fondi sünnipäeval annetada oma toodete või teenuste müügi pealt osa lastefondile.

2000. aastal asutatud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.