"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Soome pole rahul EL-i ümberpaigutamiskava käivitumisega (0)
10. november 2015
Scanpix

Soome siseministri Petteri Orpo sõnul kavatseb riik vastu võtta veel 48 Euroopa Liidus ümberpaigutatavat põgenikku ning seejärel vastuvõtmise peatada, kuniks teised riigid lähevad ühenduse ümberpaigutamiskavaga paremini kaasa.

Teised Euroopa Liidu liikmesriigid võtma rohkem vastutust varjupaigataotlejate ümberpaigutamise küsimuses, ütles minister.

“Seal paistavad kõrvalhoidmisega eriti silma riigid, kuhu praeguse seisuga väga ei minda,” ütles Orpo Brüsselis.

EL-i riigid leppisid kokku, et Itaaliast ja Kreekast paigutatakse teistesse liikmesriikidesse ümber 120 000 varjupaigataotlejat. Kava alusel on senini ümber paigutatud mõnisada inimest.

Soome lubas vastu võtta ligi 3200 varjupaigataotlejat ning neist esimesed 48 on juba saabunud. Seni on ümber paigutatud asüülisoovijaid ka Rootsi ja Luksemburgi, kuid enamik riikidest pole kava alusel vastu võtnud veel kedagi.

Orpo hinnangul soovivad mõned riigid rahulikult oodata ja vaadata kuidas uus kava tööle hakkab. Ümberpaigutamine peab toimuma kahe aasta jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.