"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe linnaosa vanema töövarjud tutvusid linnaosavalitsuse argipäevaga (0)
19. november 2015
Lasnamäe LOV

Vabariikliku töövarjupäeva raames andis Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ülevaate linnaosavalitsuse tegevusest kahele Läänemere Gümnaasiumi õpilasele.

10. ja 11. klaaside õppurid Jekaterina Võsõpkova ja Svjatoslav Motšenov tutvusid linnaosavanema, tema asetäitja ning erinevate osakondade ja talituste spetsialistide tööga ning osalesid toiduabi jagamisel elanikele.

Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufereva sõnul on selliste kohtumiste peamiseks eesmärgiks rääkida ja näidata noortele, kuidas omavalitsused saavad vajadusel abistada piirkonna elanikke. “Olen väga rahul oma töövarjudega, sest minu jaoks on alati rõõm ja au vestelda noortega, tänu kellele tunned elu tõelist pulssi. Tore on näha, et inimestele läheb korda, kuidas ja kelle heaks me töötame. Kui ma veel ise keskkoolis õppisin, siis võimalust nii lähedalt linnavalitsuse tööd jälgida ei olnud ja kõik see tundus olevat kusagil eemal ning rahva eest varjul. Nüüd oleme pühendunud avatusele, sest see annab inimestele julgust ja arusaamist, et kõik on võimalik, peab ainult tegema kõvasti tööd, proovima ning siis tuleb edu,” märkis Jufereva.

Lasnamäe Linnaosa Valitsuse üheks eesmärgiks on tagada kodanikele teave kohalike omavalitsuste tegevuse kohta erinevates valdkondades. Tutvumise käigus said koolilapsed ülevaate linnaosavalitsuse erinevate osakondade tööst, osalesid toiduabi jagamise protsessis, tutvusid kodanike pöördumistega ja linnaosa perspektiivikate arendusprojektidega.

Töövarjupäev on Junior Achievementi Arengufondi  gümnaasiumiastme majandusõppe programmi osa, mille eesmärk on iga aasta novembris võimaldada õpilastel jälgida ühe ettevõtja, ametniku või spetsialisti tööpäeva.
Junior Achievementi Arengufond (JAA) alustas töövarjupäeva korraldamist 1996. aastal ligi 2000 õpilasele. 2005. aastal hakkas JAA vilistlasorganisatsioon MTÜ Sild Ettevõtlike Noorte Tulevikku (SENT) korraldama töövarjupäeva konkurssi era- ja avaliku sektori tipptegijatele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.