"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Cameron: Suurbritannia peaks sooritama õhulööke ka Süürias (0)
26. november 2015
Scanpix

Suurbritannia peaks liituma äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu suunatud õhulöökidega Süürias, mitte andma oma julgeolekut "allhanke korras" teistele riikidele, lausus peaminister David Cameron neljapäeval parlamendisaadikutele läkitatud avalduses.

“Usun, et peaksime nüüd langetama otsuse Briti ISIL-i-vastaste õhulöökide laiendamisest Süüriasse,” ütles Cameron avalduses, kasutades IS-i varasemat nimekuju Iraagi ja Levandi Islamiriik.

Cameroni sõnul on džihadistide ründamine ja nende Süüriast väljakihutamine Suurbritannia julgeoleku huvides. Seda koormati ei pea kandma üksnes liitlased, märkis ta.

“Ühendkuningriigi jaoks on väär anda oma julgeolek allhanke korras teistele riikidele,” lisas ta.

“Me ei tohi lasta ISIL-il ohutult Süürias viibida, Mida kauem lastakse ISIL-il Süürias kasvada, seda suuremat ohtu ta endast kujutab.”

Cameron teeb eeldatavasti parlamendile ettepaneku hääletada Süüria õhulöökidega ühinemise üle enne jõuluvaheaja algust 17. detsembril.

Praeguse seisuga osaleb Suurbritannia Süürias ja Iraagis toimuvate USA-juhitud koalitsiooni õhulöökides ainult Iraagis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.