"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
USA-s hukkus sotsiaalteenuste keskuses tulistamises 16 inimest (0)
03. detsember 2015
Scanpix

USA California osariigis sotsiaalkeskuses kolmapäeval toimunud tulistamises hukkus vähemalt 14 inimest ning kaks rünnaku arvatavatest sooritajatest hukkus hiljem tulevahetuses politseiga, teatasid korrakaitsjad. President Barack Obama mõistis hukka Ühendriikides aset leidva "massitulistamiste mustri".

“Üks asi mida me teame on see, et praegu on meil siin riigis massitulistamiste muster, millele puudub sarnane terves ülejäänud maailmas,” lausus Obama telekanalile CBS.

“Saame astuda mõndasid samme, mitte kõrvaldamaks iga massitulistamise, kuid suurendada tõenäosust, et neid ei juhtuks sama tihti,” lisas president.

USA California osariigis kolmapäeval 14 inimelu nõudnud tulistamise üks nüüdseks hukkunud arvatavatest sooritajatest oli Syed Farook, teatas USA meedia.

Avalikest andmetest selgus, et sama nimega mees töötas keskkonnatervise spetsialistina San Bernardino maakonnas, kus tulistamine aset leidis.

Vahejuhtum leidis aset San Bernardinos Inland Regional Centeris, mis pakub San Bernardino ja Riverside’i maakonnas arengupuudega isikutele sotsiaalteenuseid. Keskuses töötab 670 inimest.

San Bernardino politseiülema Jarrod Burguani sõnul sisenes rajatisse kuni kolm relvastatud isikut ning avasid seal tule.

Rünnakus sai haavata 17 inimest, kellest politsei varasemal teatel vähemalt kümne seisund on raske.

Politsei andmeil pagesid kahtlusalused sündmuskohalt mustas autos, mis tunde hiljem tabati San Bernardinos ühes elamurajoonis.

Sellele järgnenud tulevahetuses hukkus kaks autos olnud kahtlusalust, kellest üks oli mees ja teine naine, lausus Burguan. Neil oli seljas “ründerõivastuse laadne” riietus ning mõlemad olid relvastatud automaatide ja käsitulirelvadega, ütles politseiülem.

Tulevahetuses sai haavata ka politseinik, kuid tema vigastusi ei peeta eluohtlikeks.

Lisaks võeti kinni veel kolmas isik, keda nähti põgenemas autoga tulevahetuse toimumise piirkonnast. Tema võimalik seotus vahejuhtumiga pole selge. Politsei arvates võis olla rünnaku planeerimisega seotud mitu inimest.

Võimud leidsid sotsiaalteenuste keskusest ka eseme, mida peetakse lõhkekehaks, ütles politseiülem. Pommitõrje tegutseb, lisas ta.

Politseiülemaga samal pressikonverentsil sõna võtnud USA Föderaalse Juurdlusbüroo esindaja sõnul on võimalus, et tegemist oli “terrorismiga”, kuid keeldus seda kinnitamast.

Rünnaku motiiv pole selgunud.

Keskuse presidendi ja tegevjuhi Marybeth Feildi sõnul toimus rünnaku hetkel hoones San Bernardino maakonna tervishoiuameti bankett. Ameti kinnitusel viibis rajatises mitu nende töötajat. Keskuse kompleksis on kolm hoonet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.