"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TORM: Eestis on vooluta enam kui 15 000 klienti (0)
05. detsember 2015
Scanpix

Kuigi öö ja varahommiku jooksul on elektrivarustus taastatud 32 249 Elektrilevi kliendil, oli laupäeva hommikul kella 10.30 seisuga Elektrilevi tööpiirkonnas vooluta veel 15 296 majapidamist.

Elektrita majapidamisi oli enim Saare-, Pärnu-, Viljandi-, Hiiu-, Rapla- ja Harjumaal. Enamus ulatuslikke rikkeid loodab Elektrilevi kõrvaldada laupäeva jooksul. Kõige suuremate tormikahjudega Saaremaal kestab rikete kõrvaldamine esialgsel hinnangul kogu nädalavahetuse.  

“Öösel valmistasime ette rikkemeeskondade tööplaani, otsisime rikete asukohti ja taastasime elektrivarustuse kokku 32 249 majapidamisel,” selgitas Elektrilevi käiduosakonna juhataja Taivo Tõnne ettevõtte pressiteate vahendusel.

Tõnne sõnul muudab rikete kõrvaldamise keeruliseks jätkuvalt tugev tuul saartel ja prognooside järgi pühapäeva pärastlõunal tekkiv uus torm.

Rikete kõrvaldamisega tegeleb kokku 96 Elektrilevi ja elektriehitusettevõtete rikkemeeskonda ning 40 Elektrilevi varahaldurit, kes aitavad rikkemeeskondadele töö kiirendamiseks leida rikete täpseid asukohti.

Elektrilevi möönab, et voolu kadumine põhjustab palju ebamugavust ja lubab anda endast parima, et elekter võimalikult kiiresti tagasi tuua.  

Elektrilevile teadaolevatest riketest saadab ettevõte ise klientidele SMS-teate. Ettevõte palub helistada rikketelefonile 1343 vaid siis, kui klient ei ole rikkega tegelemisest teavitavat sõnumit saanud. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.

Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates tuleks kohe helistada Elektrilevi rikketelefonil 1343. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri kauguselt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.