"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tusk loodab veebruaris lepet Brexiti vältimiseks (0)
07. detsember 2015
Reuters

Euroopa Liidu president Donald Tusk avaldas esmaspäeval lootust, et blokk jõuab veebruarikuisel tippkohtumisel kokkuleppele, mis hoiab ära Suurbritannia lahkumise liidust, kuigi raskusi on seoses Londoni nõudmistega piirata EL-ist saabunud immigrantide toetusi.

“Euroopa Liidu detsembrikuine tippkohtumine peaks tegelema kõigi selle protsessiga seotud poliitiliste dilemmadega. Poliitilise diskussiooni põhjal peaks olema võimalik valmistada ette konkreetsed ettepanekud ja need veebruaris heaks kiita,” ütles Tusk EL-i liidritele enne 18.–19. detsembri tippkohtumist saadetud kirjas.

Tusk märkis, et edu on saavutatud kolmes peamises valdkonnas, milles Suurbritannia soovib enne eelseisvat referendumit EL-i liikmesuse üle läbi rääkida. Tuski sõnul ei ole seni konsensust neljandas punktis ehk Briti peaministri David Cameroni nõudmises, et Suurbritanniasse saabuvad EL-i migrandid peaksid elama riigis neli aastat, enne kui kvalifitseeruksid sotsiaaltoetuste saamiseks.

Tusk kutsus “võimalikult kiiresti lahendust leidma” ja nimetas ebakindlust Suurbritannia tuleviku osas EL-i koosseisus “destabiliseerivaks teguriks”.

“Konsultatsioonid on näidanud, et Briti peaministri tõstatatud teemad on keerulised, kuid kõigi poolte seas valitseb tugev tahe leida lahendusi, mis vastaksid Suurbritannia soovidele ning tuleksid samal ajal kasuks Euroopa Liidule tervikuna,” ütles Tusk.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.