"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Leedu eksminister süüdistab Eestit Leedu tuumajaama vastu töötamises (1)
08. detsember 2015
Scanpix

Leedu endine energeetikaminister Arvydas Sekmokas ütles Vilniuse ülikooli rahvusvaheliste suhete ja poliitikateaduste instituudis kõneldes, et Eesti valitsus on sisuliselt 2012. aastast peale keeldunud osalemast Leedu Visaginase tuumajaama projekti arendamises, kuna sellest oleks saanud tõsine konkurent Eesti riiklikule energiafirmale Eesti Energia.

“Arvan, et just see otsustas suures osas projekti edasise saatuse,” väitis ta.

Praegu Vilniuse linnanõukokku kuuluv Sekmokas ütles BNS-ile, et Eesti Energia ignoreeris kõnelusi Jaapani Hitachiga.

“Eesti Energia esindajad osalesid kohtumistel, kuid jäid alati kahtlevale seisukohale. Arutlusel oli kontsessioonilepingu allakirjutamine, kuid nemad ei ilmutanud mingit huvi selle vastu. See on ka arusaadav, sest tuumajaam oleks hakanud Eesti Energiaga konkureerima ning too kaotaks oma juhtiva positsiooni Balti elektriturul,” ütles Sekmokas, kelle sõnul kinnitasid Eesti liidrid hiljem Eesti Energia positsiooni.

Kontsessioonileping oli oluline eeltingimus, et Hitachi ühineks Visaginase projektiga.

2012. aastal korraldatud rahvahääletusel oli enamik Leedu elanikke tuumajaama vastu. Võimule tulnud Algirdas Butkeviciuse valitsus lubas tuumajaama projektiga edasi tegelda, kuid praeguseks on see projekt sisuliselt surnud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jälle va Parts!
8. dets. 2015 12:24
no_comments