"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mart Helme: koalitsioon proovib uue ajupesu tingimustes kasvanud noorte hääli püüda (5)
09. detsember 2015
Scanpix

Riigikogus läbis esimese lugemise seaduse eelnõu, mis annab kohalike omavalitsuste valimistel hääletamisõiguse ka 16-aastastele.  "Nii loodetakse  saada oma vasallipoliitikale, mis kõiges järgib mujalt tehtud ettekirjutusi, noorte suuremat toetust," kommenteeris riigikogu liige ja EKRE esimees Mart Helme, kelle hinnangul petab valitsus noori, püüdes kätte saada lihtsalt nende hääli, mitte aga reaalselt kuulata noorte probleeme ja muresid.

“Küsimus on, miks seda iga hinna eest koalitsioonierakondade poolt läbi surutakse. On väga selge see, et koalitsioonierakonnad loodavad, et uus põlvkond, kes ei ole maitsta saanud nõukogude perioodi ja on juba kasvatatud siin uue ajupesu tingimustes, et see põlvkond on rohkem nõus koalitsiooni poliitikaga,” märkis EKRE esimees ja riigikogu liige Mart Helme Tallinna TV uudistesaates. Helme sõnul üritavad koalitsioonierakonnad vastanduda nn vanameelsetele erakondadele, kes panustavad maarahvale ja küpsemas eas inimestele. “Nii loodetakse  saada oma vasallipoliitikale, mis kõiges järgib mujalt tehtud ettekirjutusi, noorte suuremat toetust,” nentis Helme, kelle hinnangul petab valitsus noori, püüdes kätte saada lihtsalt nende hääli, mitte aga reaalselt kuulata noorte probleeme ja muresid.

Eesti Keskerakonna fraktsioon ei toeta Eesti vabariigi põhiseaduse muutmise seadust kohaliku omavalitsuse valimistel valimisea langetamiseks. Riigikogu liige Siret Kotka leiab, et valimisõigus ei tähenda veel otsustamisõigust ja nii jäetakse noored reaalsest poliitikast kõrvale.

“Keskerakond on seisukohal, et inimene ei peaks saama ainult hääletada, vaid peaks siis saama ka ise kandideerida. Täna vaatame meie seda ikkagi väga selgelt, et eelnõu eesmärgiks on noorte inimeste hääli püüda ja mitte tegelikult nende probleeme lahendada,” nentis riigikogu liige Siret Kotka. “Keskerakond ei toeta seda seaduseelnõud”

Vabaerakondlasest riigikogu liige Jüri Adams meenutab, et eile riigikogus esimese lugemise läbinud 16-aastastele omavalitsuste valimistel hääletamisõigust andev eelnõu on samal kujul juba eelnevalt kolm lugemisastet läbinud, kuid vastuvõtmiseni häälte puuduse tõttu see ei jõudnud. “Ta kukkus tookord sellega välja, sest vastuvõtmiseks oli vajalik 51-häälne häälteenamus, aga valitsuskoalitsioon ei taganud 51 poolthääle saalis olemist. Vist oli tookord 49. Sama eelnõu läheb nüüd teisele ringile,” märkis Adams.

 

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

MP
11. dets. 2015 19:32
Einoh, kuhu veel.... mida teavad ja tahavad üldse 16. aastased teada poliitikast `????...Selge see, et ainult omakasu jälle mängus ....
Juta
10. dets. 2015 20:30
Mis puutub nõukaaega, siis Reformi poliitika on tõepoolest mõnes suhtes sarnane sellele ajale. On sisse seatud tagatoa diktatuur, kus on nemad ja nnde pooldajad kaitstud, aga toimub parimate, töökamate ja ausamate inimestele tagakiusamine.
Edgar
11. dets. 2015 14:27
kes need parimad, töökamad ja ausamad on Jutakene? keskerakondlased?????....:) tuligi päike välja...
Reet
10. dets. 2015 19:48
Mart Helmel on täielik õigus. Ma olen temaga kõiges nõus, mis puutub meie sisepoliitikasse. Muidugi mõtlevad praegused valitsevate erakondade poliitikud, kuidas järgmistel valimistel hääli saada. Noored on mõjutatavad ja lähevad ehk paremini nende laimu, hirmutamise ja vassimise õnge. Paljud vanemad inimesed on juba aru saanud nende valedest, sest selgelt on näha, et töötulemusi pole ja võetakse vastu otsuseid, mis on tähtsusetud või lausa vaenulikud, mis süvendavad vaesust.
Mjaa
9. dets. 2015 18:44
Selle loogika järgi on Mardi ilmavaade kujunenud sügaval nõukaajal ning eks tõsi on, et kahjustused on rängad.