Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Inimõiguste keskus soovitab vihakõne piiramiseks selgemaid reegleid (0)
10. detsember 2015
Scanpix/ Kari Käsper, Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja

Eesti Inimõiguste Keskus soovitab oma neljapäeval avaldatud aastaaruandes täpsustada ja täiendada Eesti seadusi, et oleks võimalik paremini võidelda avalikkuses ilmneva vihakõnega.

“Viimase paari aasta avalikud arutelud vastuolulistel teemadel, nagu kooseluseadus ning pagulased, on näidanud vajadust selgemate vihakõne reeglite järele,” märgib keskus oma raporti kokkuvõttes, vahendas BNS.

“Soovitame lähemas tulevikus üle vaadata asjassepuutuvad seadused ning võtta menetlusse vajalikud seadusemuudatused,” märgib Eesti inimõiguste keskus.

Inimõiguste keskuse neljapäeval tutvustatud aastaaruanne „Inimõigused Eestis 2014-2015” käsitleb Eestis möödunud kahel aastal inimõiguste valdkonnas toimunud olulisemaid arenguid.

Aruande peatükkide kokkuvõtteks esitasid eksperdid soovitusi, kuidas käsitletud inimõiguste olukorda Eestis parandada.

Laiemalt leiab keskus, et Eestis on küsimus järjest enam selles, kuidas tagada inimõigused neile vähemustele, kelle inimõiguste võrdseks kaitseks ei piisa lihtsalt üldistest reeglitest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.