"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Karilaid: neljandik valijatest on Keskerakonnaga (4)
12. detsember 2015
Scanpix

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et täna avaldatud erakondade populaarsusuuringutes oli Keskerakonna reitingu teatav langus ootuspärane, kuid midagi traagilist ei maksa selles näha, sest neljandiku valijate toetusest võivad enamik konkurentidest vaid unistada.

“Esiteks toon välja meedia tähelepanu olulise vähenemise Keskerakonnale kongressi järgselt, mis avaldab kahtlemata mõju,” ütles Karilaid.

“Samuti on selle kaheksa protsendi sees need, kes ootasid kongressil teistsugust tulemust – Savisaare vastu rivistunud pole lihtsalt veel sellest üle saanud. Mingisugust traagikat praeguses reitingus aga kindlasti pole, oleme jätkuvalt kõige populaarsemad ning heas positsioonis oma toetuse kasvatamiseks,” märkis ta.

Karilaid rõhutas, et erakond on kongressist ja sellele eelnenud kampaaniast juba oma järeldused teinud. “Olen juba kinnitanud, et töö positiivsete muudatuste ellu viimiseks juba käib. Kindlasti sisaldab see endas lihtliikmete suuremat kaasamist ühiskondlikel teemadel erakonna seisukohtade kujundamisel ning maapiirkondadele senisest suurema tähelepanu ja ressursside suunamist.”

“Kongressi eelses kampaanias kõlanud häid ideid arvestatakse kindlasti ning need rakendatakse erakonna eduka tuleviku tarvis. Oleme hetkel väga tugevas positsioonis, et oma edumaad konkurentide ees taas kasvatama hakata,” ütles Karilaid.

Laupäeval avaldatud rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud küsitlusest selgus, et Keskerakonna toetus langes detsembris novembrikuise 33 protsendi tasemelt 25-le.

Detsembris toetas Reformierakonda 20, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 14, Vabaerakonda 13, Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 10 ja IRL-i seitse protsenti vastanutest.

Loe ka:

Kadri Simson: Keskerakonna languse peatamiseks tuleb kaasata terve erakond

 

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Teineott
13. dets. 2015 00:29
KArilaid on üks väheseid, kes julgeks meie vaesunud riigi uuesti jalule aidata ja välispankade laamendamise peatada.
Reet
12. dets. 2015 23:08
Küll Karilaid on sümpaatne inimene. Savisaar valis endale tublid aseesimehed.
Ott
12. dets. 2015 23:05
Keskerakonna reiting peabki kõrge olema, sest Keskerakond on ainuke erakond, mis suudaks meid soost välja tirida, kuhu oleme sattunud tänu viimase aja valitsuse viletsale, oskamatule ja tahtejõuetule poliitikale. Kas need inimesed on nii kergeusklikud , et lähevad nende valede õnge või neid ei huvita meie riigi tulevik.
peavoolupoliitik
12. dets. 2015 22:16
Reitingu uurijatele tuleb vastata alati poliitiliselt korrektselt!