"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Enamik Eesti rahvast on kooseluseaduse vastu (3)
15. detsember 2015
TallinnaTV

Kooseluseaduse läbisurumine, hoolimata 75-80 protsendi Eesti elanikkonna vastuseisust, näitab EKRE Noortekogu juhatuse liikme Hendrika Näägo hinnangul, et Eesti demokraatiasse on tekkinud mõra. "See näitab ka meie põhiseaduse nõrgestamist," lisas Näägo.

Osaühing Melrem tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgub, et vaid 20 protsenti Eesti meestest toetab palju poleemikat tekitanud kooseluseadust, mis seadustab samasooliste paaride kooselu.

64% vastanud meestest ütlesid kooseluseaduse kohta “ei” ja “pigem ei” ning 15% ei osanud oma seisukohta öelda. Naistest oli kooseluseaduse vastuvõtmise poolt 43% ning vastu 45% vastanutest.

EKRE Noortekogu juhatuse liige Hendrika Näägo ütles Tallinna TV uudistele, et kooseluseaduse läbisurumine näitab, kuidas Eesti demokraatiasse on tekkinud mõra, kuna 75-80% Eesti elanikkonnast on seaduse vastu. “Juba Eesti põhiseaduses on kirjas, et rahva püsimajäämise ja kasvamise aluseks on perekond. Kooseluseadus defineerib selle mõiste aga ümber ning räägib rahva püsimajäämise punkti vastu. See näitab ka meie põhiseaduse nõrgestamist.”

Näägo ei leia, et samasoolistele paaridele peaks andma eriõigused, kuna homoseksuaalsus, pedofiilia, nekrofiilia jt on kõrvalekalded normaalsusest. “Mis saab kui pedofiilid hakkavad ka nõudma eriõigusi?” küsis Näägo.

Ka Psühhiaater Jüri Ennet märkis, et kui järglasi ei saada, sureb liik lihtsalt välja. Ennet lisas, et mõistab inimesi, kellele loodus või kasvatuslikud iseärasused on andnud teistsuguse seksuaalse orientatsiooni. “Teen endast kõik, et need inimesed oleksid õnnelikud. Seni on taolised inimesed saanud koos elada ka ilma seaduseta, varaline või muu seos on paika pandud lepinguga. Ei ole olnud jutuks, et Eestis puudub seadus, mis neile õnnemäe hoovi veeretaks. See seadus on ülepaisutatud ja muu tagamaaga, ” nentis Ennet.

Valitsuses on kooseluseaduse poolt sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond. IRL, EKRE ja Keskerakond on seaduse vastu.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Meelis
15. dets. 2015 23:29
Meie valiesus ei hooli rahva arvamusest. Rahvas ja valitsus on kaks eraldiseisvat istantsi. Isegi presidenti ei saa rahvas valida. Demokraatiast ei ole midagi järgi enam.
meedik
15. dets. 2015 22:14
http://politikus.ru/events/65583-v-ssha-otkryli-pervuyu-lgbt-bolnicu.html Erihaigla USA-s LGBT- tegelastele.
kobarseadus
15. dets. 2015 22:06
Või siis viia ühte riigipiiriseaduse ja Tartu rahulepinguga! Nõukogude Venemaa rajati homoseksuaalide riigina, mille sünnitunnistuseks on Eesti Wabariigiga sõlmitud Tartu rahuleping Nõukogude võim eesotsas Lenini ja Trotskiga seadustas ühena esimestest just homoseksuaalse kooselu. Sellele tegi lõpu Stalin, kes aastal 1936 sellise kooselu kriminaliseeris. http://ipvnews.org/bench_article24112010.php