"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Otepää soovib Tallinna eeskujul liituda rahvusvahelise tasuta ühistranspordi võrgustikuga (0)
18. detsember 2015
Scanpix / Otepää vallavanem Kalev Laul

Otepää vallavalitsus saatis Tallinna linnavalitsusele kirja ettepanekuga liituda rahvusvahelise tasuta ühistranspordi võrgustikuga. Otepää vallavanem Kalev Laul selgitas, et kohalikud elanikud saavad samuti kasutada ühistransporti – nimelt on sporditurismi arendamiseks käivitanud tasuta bussiliini Otepää-Kääriku-Otepää.

“Idee liituda võrgustikuga sündis, kui kuulsime, et Tallinn ja Avesta on alla kirjutanud tasuta ühistranspordi memorandumile,” ütles Laul Tallinna TV uudistesaatele “TÄNA”. “Soovime pakkuda Tallinna elanikele tasuta võimalust tutvuda talvepealinna Otepää sportimis- ja vaba aja veetmise võimalustega ning Otepää elanikele võimalust tasuta külastada pealinna erinevaid kohti.”

Millal Otepää elanikud Tallinnas ja vastupidi tasuta sõita saavad, selgub uue aasta alguses.

Abilinnapea Taavi Aas tervitas Tallinna TV saates “Täna+” väikelinna ettepanekut rõõmuga.

Aas lisas, et kooostöö sujumiseks on vaja veel kokku saada, et täpsustada, mida üks linn teisele pakuks ja kuidas vajadusel ristkaarte kasutada. “Kui kaardid on isikustatud, saame need legaalselt kasutusele võtta ka Tallinnas,” märkis Aas.

Abilinnapea sõnul võiks tasuta ühistransporti pakkuvate linnade ja valdade liitumine Tallinna ühistranspordi võrgustikuga olla nende piirkondade elanikele lisaboonuseks. Vastu soovib Tallinn sel juhul, et tallinlased saaksid ka võrdväärset teenust kohapeal.

Aas rääkis, et väikelinnades ei tasu piletimajandus end ära ja tasuta ühistranspordi teenusega hoiab linn pigem raha kokku. “Suurlinnades annab ühistransport seda, et inimesed kannavad end elanikeregstrisse. Loodame, et Tallinn jõuab tuleva aasta alguseks 440 000 elanikuni, praegu on sellest unistusest 200 elanikku puudu.”

Aas lisas, et linnades peame lähtuma sellest, et inimesel oleks seal hea olla. “Liiklus peab linnas säilima, aga panustatakse enam ühistranspordile, kergliiklus- ja kõnniteedele.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.