"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Trumpi aus ülestunnistus USA kohta : ka meie riik tapab omajagu inimesi (1)
21. detsember 2015
Scanpix

"Ka meie riik tapab omajagu inimesi. Tema (Putin – toim) juhib oma riiki ja on tõeline liider, ta teeb meie presidendist hakkliha, " lausus USA vabariikliku partei presidendikandidaat Donald Trump, kelle meelest on inimene seni süütu, kuni ta süü pole tõestatud.

USA vabariikliku partei presidendikandidaat Donald Trump peab Putini valitsuse pihta esitatud süüdistusi ajakirjanike mõrvade suhtes alusetuteks. “Need on ainult süüdistused. Keegi pole aastate jooksul tõestanud, et ta on kedagi tapnud. Inimene peaks olema süütu, kuni tõestatakse vastupidist, vähemalt nii on siin riigis,” ütles Trump meediale ning küsis intervjueerijalt, kas ta ka tapetud ajakirjanike nimesid oskab nimetada, kirjutas Think Progress.

Ainuüksi viimase kümne aasta jooksul on rahvusvaheline organisatsioon Ajakirjanike Kaitsekomitee kindlaks teinud kolmeteist Putini Venemaal tapetud ajakirjanikku, kelle hulka kuuluvad ka inimõiguste aktivist Natalia Estemirova ja Liberaalse Venemaa liikumise kaasjuht Sergei Yushenkov. Selle aasta alguses tapeti Moskva kesklinnas ka ajakirjanik Boris Nemtsov, kes jalutas oma kaaslannaga restoranist koju.

Vastates raadiosaatejuhi Joe Scarborough’ küsimusele, kas ajakirjanikke ja poliitilisi oponente tappev ning teisi riike ründav Putini valitsus on mureküsimus, ütles GOP presidendikandidaat Donald Trump, et tema Venemaa presidendi käitumist probleemseks ei pea. “Ka meie riik tapab omajagu. Tema juhib oma riiki ja on tõeline liider, mitte nagu see, mis meil siin riigis on,” kiitis Trump. Kui saatejuht siiski ajakirjanike tapmise kohta kommentaari palus jäi Trump endale kindlaks. “Joe, ka meie riik tapab piisavalt palju inimesi, seega sa peaksid ise teadma…” jäi Trump napisõnaliseks.

Ka teistes intervjuudes jätkas Trump Putini tugeva juhtimisoskuse kiitmist. “Putin on tugev liider. Kas ma peaksin valetama ja ütlema, et ta on nõrk? Ta teeb praegu meie presidendist hakkliha,” ütles Trump kommenteerides Venemaa presidendi 80 protsendilist toetusreitingut.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Oi
22. dets. 2015 06:30
Ega Putin küll pole tapnud, seal on teised jõud, kes seda teevad.