"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
40 Estonian Airi töötajat saavad hüvitise alles peale firma pankrotti (0)
22. detsember 2015
Scanpix

Kuigi esmaspäeval alustas töötukassa Estonian Airi töötajatele koondamishüvitiste maksmist, ei kuulu nende hulka 40 inimest, kelle tööstaaž jääb alla viie aasta, mistõttu nemad saavad hüvitisi alles pärast lennufirma pankroti väljakuulutamist jaanauris.

“Alla 5 aastase staažiga töötaja ei saa koondamishüvitist ning samuti ei maksa töötukassa enne pankroti väljakuulutamist saamatajäänud töötasu. Töötajad ei saa kaks kuud mitte sentigi raha, ei tööandjalt ega töötukassalt. Kuna tegemist on pankrotiga, siis ei saa abi ka tööinspektsioonilt,” vahendas BNS Eesti liinilendurite assotsiatsiooni ametiühingu esindaja Helen Reinholdi sõnu.

Reinhold tõi välja, et seoses töölepingute lõpetamisega seotud probleemide lahendamiseks ja novembrikuu saamatajäänud töötasude väljanõudmiseks on töötajatel võimalus pöörduda ainult kohtu poole, kuid lootust mingit abi saada on tema sõnul pea olematu. “Siiski plaanivad nii mõnedki piloodid järgmisel aastal kohtusse pöörduda, et tasu õiglaselt välja makstaks.”

Töötukassa teatas esmaspäeval, et maksis tegevuse lõpetanud riikliku lennufirma Estonian Air 129 endisele töötajale kokku 607 000 eurot.

Möödunud nädalal esitas AS Estonian Air töötukassale taotlused koondatud töötajatele koondamishüvitise väljamaksmiseks, teatas töötukassa. Töötukassa määras koondamishüvitise 169 Estonian Airi töötajast 129 töötajale kokku brutosummas 606 991 eurot. Osa hüvitisi maksti välja reedel, teine osa esmaspäeval.

See on sel aastal suurim koondamishüvitiste summa, mis ühe tööandja töötajatele on makstud, ütöes töötukassa juhatuse esimehes Meelis Paavel.

“Koostöö Estonian Airiga oli väga hea, seetõttu saime hüvitise taotlused tavapärasest kiiremini menetletud ning kõik Estonian Airi endised töötajad saavad hüvitise enne jõulupühi kätte,” rääkis ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.