“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
ÜRO: 70 protsenti Süüria põgenikest Liibanonis elab sügavas vaesuses (0)
23. detsember 2015
Reuters / Scanpix

Enam kui kaks kolmandikku Süüria põgenikest Liibanonis elab sügavas vaesuses, selgus ÜRO kolmapäeval avalikustatud raportist, mis tugineb 4000 põgeniku majapidamisele. Neist 70% teenib vähem kui 3,52 eurot päevas. Ligi 90% sõjapõgenikest elab ka võlgades.

Liibanoni põgenikelaagrites vaesuses elavate põgenike arv on eelmise aastaga võrreldes kasvanud ligi 50 protsendi võrra, vahendas BNS välismeediast. 

Raporti koostamisel tegid koostööd Maailma Toiduprogramm (WFP), ÜRO põgenikeagentuur (UNHCR) ja ÜRO lasteorganisatsioon (UNICEF).

Pagulaste olukord läheb ÜRO andmeil hullemaks, sealjuures kahanevad kiiresti migrantide säästud, töövõimalused ja humanitaarabisaadetised.

See on toonud kaasa ka olukorra, kus perekonnad võtavad oma lapsed koolidest ära ja saadavad tööle. Ainult viis protsenti 15–17-aastastest süüria lastest käis sel aastal Liibanoni koolis.

“Süüria kriis on laste jaoks kujuteldamatult suur tragöödia ja mõjutab nende turvalisust, heaolu ning arengut terves regioonis,” teatas UNICEF-i juht Liibanonis Tanya Chapuisat.

ÜRO, abiorganisatsioonid ja Liibanoni valitsus on välisriikidelt taotlenud 2,48 miljardit dollarit (2,27 miljardit eurot) põgenike olukorraga toimetulemiseks.

Naaberriikidesse on kodusõja tõttu põgenenud umbes neli miljonit süürlast. Miljonid elavad sisepaguluses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.