"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Henrik Hololei: turvatunde puudumine toob kaasa rahvuslaste esiletõusu (0)
29. detsember 2015
Scanpix

"Inimeste tavapärane elu on mingis mõttes ohtu seatud," nentis Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei.Turvatunde on Hololei hinnangul rahvalt röövinud nii ebakindel majanduskliima, pagulaskriis kui ka maailma raputanud terrorirünnakud.

Möödunud tormilisele aastale tagasi vaadates tundub tõenäolisena, et valitsuse ja Euroopa institutsioonide tegematajätmised ja hiline reageerimine kriisisituatsioonidele viib paratamatult rahvuskonservatiivsete jõudude populaarsuse tõusuni.

Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei ütles Tallinna TV uudistele, et sel on olnud väga selged põhjused. “Inimeste tavapärane elu on mingis mõttes ohtu seatud. Selle üheks põhjuseks on sügav majanduskriis, mis on puudutanud paljude inimeste heaolu. Ka on terrorirünnakud mõjutanud inimeste turvatunnet. Sama on teinud pagulaskriis, mida pole kõige paremini hallatud, kuna pole seletatud ei antud temaatika ega solidaarsuse tähendust. Kõik need erinevad komponendid kokku on inimeste hoiakuid mõjutanud üle Euroopa. Inimesed tunnevad end ebakindlana. Kui tuntakse end ebakindlana, kiputakse toetama seda, millesse tahetakse uskuda või seda, kes pakub tugevat kätt või justkui mõistaks sinu probleeme. Samas ei kuulata, millised on lahendused.”

Küsimusele, kas võidab mõistus või populism, vastas Hololei, et see sõltub paljuski sellest, kuidas Euroopa areneb ja suudab erinevate väljakutsetega toime tulla. Kuidas Euroopa on suutnud majanduskriisiga toime tulla ja kuivõrd inimeste heaolu paraneb. “Kui inimeste heaolu on kõrge ja tulevik tundub positiivne, toetatakse palju vähem neid, kes lahendusi ei paku ja pigem kaldutakse peavoolu erakondade ja nende poole, kes ei taha olemasolevaid süsteeme lõhkuda. On oluline inimeste probleeme ja muresid mõista ja neist aru saada.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.