"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Karilaid: Rõivase käe all jätkub brežnevlik juhtimisstiil (1)
29. detsember 2015
Scanpix

Kui peaminister räägib, et me peame sama asja edasi tegema, aga veel paremini, kas see tähendab, et peame veel paremini põletama maksumaksja raha riigifirmades, nagu seda tehti Estonian Airis ja Eesti Energias, ja veel paremini veeretama maksukoormust lihtsa tööinimese kaela ja edendama rikaste huve, kritiseeris Jaanus Karilaid Taavi Rõivas positiivset hoiakut aastalõpuintervjuus.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et peaminister Taavi Rõivase aastalõpu intervjuud kinnitavad veelkord Reformierakonna stagnatsioonipoliitika ning hirmutamistaktika jätkumist. 

“Taavi Rõivase viimased kaks intervjuud — Eesti Päevalehele ning Eesti Televisioonile — kustutasid selgelt nende inimeste lootuse, kes ootavad valitsuselt Eesti poliitika muutmist,” ütles Karilaid, “jätkatakse samasugusel brežnevlikul kursil, kus räägitakse, et riigil on parim võimalik valitsus ning igasugused alternatiivsed lahendused tembeldatakse rumaluseks, oskamatuseks, isegi riigivastasuseks. Reformierakond on uskuma hakanud, et nemad võrduvadki ainsa poliitikaga, mis tohib Eestis valitseda.”

“Oleme täna seisus, kus peaministri portfelli hoidval erakonnal puuduvad ideed, kuidas panna riigi majandus kasvama ning parendada inimeste elujärge. Ainsaks hoovaks, millega veel riiki juhitakse, on Keskerakonnaga hirmutamine. Seda on juba kurb vaadata, kuidas peaminister külvab ühiskonda vaenu ja hirmu,” rõhutas Keskerakonna aseesimees.  

Karilaid nentis, et peaministri väited muutuste ebavajalikkusest ning rahva suuremast pingutamise vajadusest mõjuvad piinlikult. “Praegusel kursil ei ole võimalik saada jõukaks põhjamaaks, selleks on vaja olulisi muudatusi maksu- ja sotsiaalpoliitikas, oluliselt suuremaid investeeringuid teadusesse ja innovatsiooni. Selleks on vaja muutuseid. Täiesti ebaloogiline on samal ajal rääkida, kuidas rahvas peab rohkem pingutama. Eesti inimesed on niigi kõikides kriisides ja rasketes olukordades käitunud rahumeelselt ning üha pingutanud. Kui valitsus ei kavatse aga oma poliitikat muuta, vaid seisab paigal, millises suunas peab siis rahvas pingutama?”

“Kahjuks ei tulnud ka ühtki kriitikanoolt selle kohta, mis on toimunud riigiettevõtetes, olgu selleks siis Estonian Air või Eesti Energia. Ka Tallinna Sadama teemast distantseeris peaminister end nobedalt. Kuidagi ei saa nõustuda väitega, et peaminister ei peagi olema otsustaja rollis — peab ikka küll, seepärast ongi valitsusel juht, pea minister,” rõhutas Karilaid.

“Rõivas on andnud selgelt mõista, milliseks kujuneb 2016. aasta: brežnevlik juhtimisstiil jätkub ja stagnatsioon süveneb. Ning rahva hirmutamine Keskerakonnaga jätkub samuti täie hooga. Kahju, et peaminister ei suutnud üllatada millegi positiivsega,” ütles Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ivo
29. dets. 2015 16:39
Reform on saanud võimule tänu laimule, hirmutamisele vassimisele ilma töötulemusteta. Nad on seadnud sisse diktatuuri ja valinud peaministriks kuuleka inimese. Need on samad inimesed, kes olid ka eelmise peaministri ajal. Täielik stagnatsioon ja vale juhtimissüsteem. Kõik läheb kogu aeg hullemaks ja see ei muutu enne, kui Reformi valijad võtavad aru pähe ja jätavad neile oma hääle andmise.