"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Poisi surnuks tulistanud politseinik pääseb puhtalt, kuna tegu oli "põhjendatud" (2)
29. detsember 2015
Scanpix

Clevelandi politseiniku vastu, kes tulistas mängupüstoliga mänginud 12-aastast Tamir Rice'i, ei esitata kriminaalsüüdistust, kuna Ohio osariigi poolt palgatud ekspertide hinnangul oli tegu "objektiivselt mõistlik".

Tulistajaks olnud politseinikku Timothy Loehmanni ja tema partnerit Frank Garmbacki uurinud Ohio osariigi prokuröri Timothy McGinty motiivid on tekitanud paljudes vaatlejates segadust. Mõlemad McGinty poolt ütlusi andma kutsutud “eksperdid” on ka varasemalt kohtutes just politseinike poolel olnud, ning kaitsesid lapse surnuks tulistanud Loehmanni väites, et 12-aastase suunas tulistamine oli “objektiivselt mõistlik”, kirjutab Think Progress.

Prokurör McGinty soovitas vandekohtul süüdistuse esitamisest loobuda, mida ka tehti. Protsessi kõrvalt vaadanute sõnul proovis prokurör surnuks tulistatud last süüdlaseks teha, kuna “poiss oleks pidanud teadma, et ta näeb vanem välja ja mitte parki mängima minema”. Prokurör ütles ka, et politseinike motiivides ja tegudes ei tohiks kahelda, kuna “on selge, et nad ei ole kriminaalsed”.

McGinty on rünnanud ka poisi leinavat ema Samaria Rice, väites, et lapse kaotanud naine on “majanduslikult motiveeritud”.

Rice’i perekond on prokuröri käitumise seaduspärasust korduvalt kahtluse alla seadnud. “Tuleb välja, et just nii kaua läheb aega, et korraldada perekonna õiglusest ilma jätmine, eriti, kui videomaterjalilt on selgelt näha põhjus politseiniku vastu süüdistuse esitamiseks,” ütles perekonda esindanud advokaat Subodh Chandra esmaspäeval.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

HMmm
30. dets. 2015 00:06
See kyll 6ige ei ole,et puhtalt p22ses, mis tunne v6is poisi vanematel olla....
W.
29. dets. 2015 15:25
Igati põhjendatud! Kellele meeldiks kui mingi poisinolk kõnnib mööda tänavat ja sihib inimesi relvaga. Kõik ei ole relvameistrid, et tuvastada kas on mänguasi või mitte. Ma kuulsin seda uudist Vikerraadiost detailsemalt.