"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rosimannus tunnistas ümbrikupalga maksmist Autorollos, aga teha pole enam midagi (0)
02. jaanuar 2016
Scanpix

Transpordifirma Autorollo kunagise omaniku Väino Pentuse väimees Rain Rosimannus tunnistas hiljuti, et Autorollo arvelt välja võetud sularaha kasutati autojuhtidele ümbrikupalga maksmiseks. Ümbrikupalk on ebaseaduslik, aga teha pole enam midagi.

Rain Rosimannus andis Postimehele intervjuu, sest praeguseks on Autorollo pankrotti puudutavas tsiviilasjas kaks kohtuastet otsustanud, et tema koos abikaasa Keit Pentus-Rosimannusega osalesid Autorollo tühjaks kantimises. Lõpliku otsuse peab selles asjas tegema riigikohus, mis otsustas detsembri alguses asja menetlusse võtta.

Rosimannuse jutust selgub, et majanduskriisi ajal jäid osad Autorollo kliendid võlgu ja kui Väino Pentus läks sel teemal läbi rääkima, tehti talle lihtne pakkumine – Autorollo arved makstakse prioriteetselt ja kiiremini, aga 10 protsenti tuleb sulas tagasi tuua.

Sellest aastast kehtima hakanud karistusseadustikus on kriminaliseeritud ka altkäemaksu andmine erasektoris. Autorollo tegutsemise ajal sellist seadusesätet veel ei olnud ja kui ka oleks olnud, oleks ka see kuritegu praeguseks aegunud.

Maksu- ja tolliameti avalike suhete juht Rainer Laurits kommenteeris, et maksukorralduse seaduse järgi on maksusumma tahtliku tasumata või kinni pidamata jätmise korral maksusumma määramise aegumistähtaeg viis aastat.

Autorollo lõpetas oma tegevuse 2010. aasta kevadel ehk rohkem kui viis aastat tagasi. Seega on juba liiga hilja, et kellelegi ümbrikupalga maksmise eest arveid esitada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.