"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eha Võrk: Kompassi väljak peab jääma avalikku kasutusse (0)
06. jaanuar 2016
Wikipedia

Tallinna linnavalitsus taotleb Maa-ametilt Gonsiori tn 11 kinnistu müügi enampakkumise tühistamist, et tagada Kompassi väljakuna tuntud kinnistu kasutamine avaliku linnaväljakuna ka tulevikus.

“Tallinna Linnavalitsuse hinnangul kaalub avalik huvi kinnistut linnaväljakuna kasutada üles riigi huvi kinnistu eraomandisse võõrandamisest kasu saada,” rõhutas abilinnapea Eha Võrk. “Liiatigi on sellele väheldasele alale hoone rajamine linnaehituslikult mõeldamatu, seega on kinnistu omandamine äriliselt perspektiivitu.”

Gonsiori tn 11 kinnistul asub kiviparketist teekatendiga avalikult kasutatav jalakäijate liiklemiseks vajalik tee ning piirkonna ajaloolist nime markeeriv skulpturaalne vorm – kompassi jäljendav istumisring. “Haljasala rajamise ja korrashoiu eest on hoolt kandnud Tallinna linn,” lisas Võrk. “Nagu öeldud, on ärimaana enampakkumisele pandud Gonsiori tn 11 kinnistu hoonestamine ebatõenäoline. Seega taotleb Tallinna linn Gonsiori tn 11 kinnistu tasuta võõrandamist Tallinna linnale.”

Eeltoodust tulenevalt palub linnavalitsus Gonsiori tn 11 kinnistu müügi enampakkumise tühistada või kuni kinnistu Tallinna linnale võõrandamise taotluse lahendamiseni peatada.

Aasta lõpul alghinnaga 540 000 € ärimaana enampakkumisele pandud, Reimanni, Maneeži ja Gonsiori tn ristumiskohal asuva Gonsiori tn 11 pindala on 645 m2.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.