"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lenk: riik peaks looma ettevõtte, mis annaks vähemalt tuhandele inimesele tööd (1)
07. jaanuar 2016
Scanpix

"Ma ei näe eelarves ühtegi sellist rida, kus Eesti riik kavatseks ehitada näiteks suure ettevõtte, mis annaks tööd 1000-le inimesele," leidis keskerakondlasest riigikogu saadik Heimar Lenk. "Me võiksime selle anda eraettevõtetele kasutada ja kasumit teenida."

Riigieelarvet vaadates on Lengil olnud mul alati üks mõte meeles. “Me jagame riigikogus pisukest riigieelarve raha ja mängime ridadega, kuid me ei näe samal ajal, kust võiks tulla riigieelarvesse uut täiendavat raha,” selgitas Lenk.

“Ma pean silmas Eesti tööstuse ja ettevõtluse arendamist ja arengut. Ma ei näe eelarves ühtegi sellist rida, kus Eesti riik kavatseks ehitada näiteks suure ettevõtte, mis annaks tööd 1000-le inimesele. Me võiksime selle anda eraettevõtetele kasutada ja kasumit teenida.”

Lenk ei usu, et valitsus läheb sel aastal lõhki. “Minu arvates on praegune sõnasõda Ossinovski, Partsi või alkoholipoliitika pärast mäng,” ütles Lenk. “Nad on teravad ja tahavad sellega vaid valijate hääli koguda. Kõigil osapooltel alates Reformierakonnast ja lõpetades sotside ja IRLiga on selleks liiga head positsioonid valitsuses, et keegi kolmest oleks huvitatud praeguse valitsuse lõhkumisest. Kõigil on kõhud täis ja raha tuleb. Alternatiive ei ole. Peaks olema mingi suur vapustus, et midagi muutuks. Euroopa kontrollikoja koht seda kindlasti ei ole.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mjaa
7. jaan. 2016 09:02
Tubli Heimar! Ehtne nõukaaegne mõtlemine! Taastame ka kolhoosid! Ning reisisaatjad, neid võiks olla nii veerand bussitäit maaliinidel, et bussid alati täis oleks!!!!