"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Filharmoonia aasta avavad Sofia Rubina ja noor talent Theodor Sink (0)
13. jaanuar 2016
Tallinna Filharmoonia/ Theodor Sink

Kaks esimest kontserdi-nädalat toovad publiku ette filharmoonia kolm suunda - Tallinna Kammerorkestri kontserdid, džässi ja kirjanduse klubi TAFF club ja eri kunstivaldkondi ühendavad põnevad sarjad. 

Tallinna Filharmoonia esimesed kontserdid on Sofia Rubina uue plaadi esitlus TAFF clubis 21. jaanuaril ja noor tšellist Theodor Sink Tallinna Kammerorkestri sarjas “Talendid kodus” 23. jaanuaril.

Kaks esimest kontserdi-nädalat toovad publiku ette filharmoonia kolm suunda – Tallinna Kammerorkestri kontserdid, džässi ja kirjanduse klubi TAFF club ja eri kunstivaldkondi ühendavad põnevad sarjad.

Viimast esindab 29.jaanuaril sarja “Ikoonid” õhtu. Ameerika 20.sajandi hea elu sümboli Frank Sinatra fenomeni avab Tallinna Tantsuteatri lavastus (koreograaf Dmitri Harchenko), muusika toovad kuulajani Ott Lepland ja Siim Aimla kvartett.

21. jaanuari kava staar – Bostonis Berklee Kolledžis õppinud Sofia Rubina on üks väheseid Eesti artiste, kes on esinenud kuulsas New Yorgi jazzklubis Blue Note. TAFF clubi seekordne kava on vägagi kuum teema, sest kava põhineb Eesti Muusikaauhindadel kandideerival uuel albumil “In The Land of Oo-Bla-Dee”.

Sofia Rubina täidab oma show tulise energiaga väites, et olulise osa tema show`st moodustab improvisatsioon. “Tahaksin olla laval väga mänguline ning alati üllatada publikut,” ütleb laulja.

23. jaanuaril esitab Tallinna Kammerorkester ühe oma lemmik-dirigendi Juha Kangasega lüürilise kava, solistiks meeletu ja piirideta noor tšellist Theodor Sink.

Tallinna Kammerorkestri kontserdisari “Talendid kodus” on jõudnud 5. sünnipäevani. Selle aja jooksul on soleerinud orkestri ees palju säravaid noori. Seekordseks talendiks on tšellist Theodor Sink, üks vähestest Eesti muusikutest, kes on soleerinud Amsterdami Concertgebouw` laval. Tema esituses kõlav C. Ph. E. Bachi särav ja virtuoosne kontsert on iga tšellisti repertuaari alustalaks. Orkestri esituses kõlavad veel eesti helilooja Villem Kapp “Eleegia”, leedu autori Onutė Narbutaitė “Was there a Butterfly?”, soome romantiku Leevi Madetoja “Eleegia” ja tšehh Josef Suki Serenaad keelpillidele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.