"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tuulikufirma Goliath Wind sõlmis Indias 100-miljonise partnerlusleppe (0)
18. jaanuar 2016
Scanpix

Rõngasgeneraatoriga tuuleturbiine arendav Eesti ettevõte Goliath Wind OÜ sõlmis India Steelite Engineering Limitediga 100 miljoni euro suuruse mahuga partnerlusleppe, millega India firma hakkab Eesti tehnoloogial põhinevaid tuuleturbiine tootma.

 

Ettevõtted asutasid ka partnerluseks ühisfirma Steelite Capella Wind Private Limited, mis hakkab Indias toodetud tuuleturbiine Indias ja selle lähipiirkonnas müüma, ütles Goliath Wind OÜ tegevjuht Søren Horn Petersen BNS-ile. Tema sõnul võtab tootmise käivitamine aega 12-15 kuud ja 100-miljoni euro suuruse lepingu esialgne pikkus on 10 aastat, kuid see hakkab automaatselt pikenema viie aasta kaupa.

Ühisettevõte annab kummalegi koostööpartnerile suurepärase võimaluse ühendada tehnoloogiline oskusteave ja teadmised kohaliku turu olude kohta, et käivitada India suurim 3,33-megavatise võimsusega tuuleturbiinide projekt, teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

“Selle lepingu allkirjastamine on väga oluline samm mõlema ettevõtte jaoks, kuna ühelt poolt toetab see India valitsuse kampaaniat “Made in India”, millega soovitakse ergutada tootmist Indias, teisalt järgib see Eesti Vabariigi peaministri Taavi Rõivase püüdlust tagada majapidamistele varustatus kuluefektiivse energiaga. Tänu oma lahendustele asetume ideaalselt sellesse ökosüsteemi, mille eeliseid loodame ühisettevõtte kaudu ära kasutada, arendades projekte Indias ja hiljem ka muudes lähipiirkondades,” rääkis Petersen.

Tuuleturbiin nimega Capella 3 kasutab käigukastita jõuseadet, mis võimaldab korraldada kogu tootmistegevust ettevõtte sees. Steelite Capella Wind Private Limited plaanib rajada tootmis- ning uurimis- ja arendushooned Lääne-Indiasse, Maharashtra ja Gujarati osariikidesse, kus asutakse tööle esimese suure projekti käivitamise nimel 2017. aasta algul.

Eesti suursaadik Indias Viljar Lubi ütles, et ettevõtted võivad arvestada nii tema isikliku kui ka saatkonna igakülgse toega.

Ühisettevõtte loomisele aitasid kaasa sõltumatu konsultant Amit Ranjan Khan, EAS-i välisinvesteeringute nõunik Indias Varun Sharma ja Eesti Vabariigi Suursaatkond Indias New Delhis.

Goliath Wind OÜ on Tallinnas asuv tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb patenteeritud Cyclosi rõngasgeneraatoritel põhineva 3-megavatise võimsusega turbiinide platvormi ehk Capella 3 arendamisega. 2008. aastal asutatud ettevõtte omanikud on asutajaliikmed ja muud finantsinvestorid, sealhulgas Eesti Arengufond.

Steelite Engineering Limited koondab endas tervet rühma spetsialiseerunud ehitus- ja tootmisettevõtteid, kes on tegutsenud energiasektoris üle 60 aasta ning keskenduvad nii tava- kui ka taastuvenergiale. Ettevõtte Steelite Engineering Limited peakontor asub Mumbais, harukontorid on ettevõttel sellistes India osariikides nagu Maharashtra, Gujarat ja Madhya Pradesh.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.