"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Parlamendisaadikud: Soome ei jää kõrvalseisjaks, kui Eesti vajab abi (0)
21. jaanuar 2016
Scanpix

Soome parlamendi kaitse- ja välisasjade komisjoni juhid on üksmeelel, et Soome aitab mingil moel Eestit juhul, kui viimane peaks vajama sõjalist abi, kirjutas meediaväljaanne Ilkka.fi.

 

Eesti kaitseminister Hannes Hanso ütles kolmapäeval avaldatud usutluses Soome meediakontsernile Lännen Media, et tema hinnangul osutab Soome Eestile vajadusel sõjalist abi, vahendas BNS.

“Loomulikult, kui naaberriik, Euroopa Liidu liikmesriik ja meie vennasriik Eesti on raskustes, siis Soome ei saa jääda tardunult ja vaikselt (kõrvalseisjaks),” ütles välisasjade komisjoni juht Antti Kaikkonen

“Kindlasti osutame sõbrale mingil moel abi,” lisas ta.

Kaikkoneni sõnul puudutab arutelu Eestile osutatavast võimalikust abist praeguse julgeolekupoliitika tuuma.

“Prantsusmaa küsis abi ja Soome osutas seda. Kui soovime nüüd spekuleerida, siis on selge, et aitame ka juhul, kui abi küsib Eesti,” ütles ta.

Valitsus esitab suvel parlamendile seaduseelnõu, mis võimaldab abi osutada senisest ulatuslikumalt ja vajadusel ka sõjaliselt, lausus Kaikkonen.

“EL-i kohustuste seas on ka abi osutamine. Mul on raske kujutada ette olukorda, kus Soome ei abistaks Eestit, kui see küsib abi EL-i liikmesriigina,” ütles parlamendi kaitsekomisjoni esimees Ilkka Kanerva.

Samas rõhutas Kanerva, et tegemist pole kaitsealase liiduga, vaid Soome hindab oma ressursse ning astub samme olenevalt olukorrast.

Kanerva sõnul ei usu ta, et Soome satub olukorda, kus sõjaline oht oleks suunatud ainiti Eestile või Soomele. Tema arvates ei ole tuleviku kriisid sellised, mis oleksid suunatud vaid ühele kindlale riigile. “Kui midagi hakkaks esile kerkima, siis oleks ilmselt tegemist laiema konfliktiga Läänemere piirkonnas.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.