"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kanada koolitulistaja tappis ka oma vennad (0)
23. jaanuar 2016
Scanpix

Kanada keskosas Saskatchewani provintsis asuva La Loche linnakoolis tapeti koolitulistamises neli inimest, teatasid peaminister Justin Trudeau (fotol) ja politsei esindajad. Kanada ajakirjandus teatas laupäeval, et kahtlustatav tappis enne kooli suundumist oma kaks venda.

La Locheni koolitulistamises kahtlustatava vennad leiti surnuna perekonna kodust, teatas uudisteportaal APTN. Kanada võimud ei ole teadet kinnitanud.

APTN-i andmetel on kahtlustatav 18-aastane.

La Locheni koolitulistamises sai surma neli ja raskelt haavata kaks inimest.

Valitsusjuht oli algselt teatanud viie inimese hukkumisest. Trudeau kinnitusel on kahtlusalune vahistatud.  Valitsusjuht tänas ühtlasi politseitöötajaid kiire tegutsemise eest sellel “traagilisel päeval”.

“Täitunud on iga lapsevanema kõige jubedam õudusunenägu,” tõdes Trudeau.

Politsei eestkõneleja kutsus veel mõni aeg enne peaministri avaldust vanemaid üles sündmuskohast eemale hoidma, sest sündmused veel jätkuvad ja kool on ümber piiratud. Naabruses asuv algkool suleti ettevaatuse mõttes samuti ja õpilased on seal varjul.

“Tegemist on ülitõsise vahejuhtumiga, mis siiani jätkub,” hoiatas pressiesindaja.

“Kuulsin vähemalt seitset lasku enne kui välja pääsesin. Ma arvan, et seejärel tulistati edasi. Kostus ka jubedaid karjeid, ” ütles keskkooliõpilane Noel Desjarlais.

“Algselt oli meil info, et tragöödias on surma saanud viis inimest. Praeguse seisuga võin ma kinnitada, et hukkunud on neli inimest,” täpsustas pressikonverentsil politseiülem Maureen Levy.

“Kell 13.47 võeti kooli juures vahi alla üks meessoost isik ja temalt ära tulirelv,” lisas Levy.

Politsei pole esialgu ohvrite ega tulistaja isikuandmeid avaldanud.

Telekanali CBC info kohaselt õpivad koolis 12-18-aastased lapsed. Umbes 3000 elanikuga La Loche asub Saskatchewani provintsis.

Tegu on Kanada kõige hullema koolitulistamisega viimase paarikümne aasta jooksul. Aastal 1989 tappis 25-aastane mees Ecole Polytechnique insenerikoolis 14 inimest. Mees tappis peamiselt naistudengeid ja ütles, et “võitleb feminismi vastu”. Lõpuks lasi mees ennast maha.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.