"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti idufirma valiti maailma saja mõjukaima hulka (0)
26. jaanuar 2016
Scanpix

Superkondensaatoreid tootev Eesti tehnoloogiaettevõte Skeleton Technologies nimetati maailma saja mõjukaima ettevõtte hulka, mis töötavad välja innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi. Mainekasse Global Cleantech nimekirja pääsejad valiti välja 6900 kandidaadi seast. Varem on Cleantechi poolt sarnase tunnustuse osaliseks saanud nii Uber kui Airbnb.

Global Cleantech 100 raporti juhtivautori Michele Paradi sõnul annab Global Cleantech 100 nimekiri ülevaate turu võtmemängijate kohta, kes avaldavad järgmisel 5-10 aastal suure tõenäosusega kõige märkimisväärsemat mõju. Nimekiri koostatakse Cleantech Groupi andmete põhjal ning lõpliku nimekirja pani kokku 100-liikmeline rahvusvaheline ekspertide kogu. 2015. aasta nimekirja kuulub 100 ettevõtet 17 riigist. 

Skeleton Technologies’i tegevjuhi ja kaasasutaja Taavi Madiberki sõnul on tunnustus märk sellest, et ettevõte on jõudnud suure potentsiaaliga teadusarendusest reaalse tooteteni, mis on klientidelt saanud väga positiivse tagasiside ning millel on globaalsel tasemel konkurentsieelis. Skeletoni lahendusi kasutatakse nii maa peal, õhus kui kosmoses. “Näiteks meie veoautode käivitusmoodul aitab oluliselt säästa kütust ning vähendada heitgaaside emissiooni. Samas toodame ka kõrgtehnoloogilisi superkondensaatoreid, mis lennutatakse orbiidile koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga,” rääkis Madiberk. “Pakkudes intelligentseid moodullahendusi transpordi, kosmose-, kaitse- ja mootorspordi tööstusele, oleme saavutanud võimeka ettevõtte maine, mille haare ulatub materjalitehnoloogiast terviksüsteemide loomiseni.”

Eesti Arengufondi cleantech projektijuhi Marit Salli sõnul toob Global Cleantech 100 esile jätkusuutliku innovatsiooni teerajajad. “Raport annab ülevaate lähitulevikus maailma kujundavatest tehnoloogiatrendidest. Skeletoni väljavalimine tõestab, et Eestil on pakkuda parimaid tehnoloogilisi lahendusi, millel on globaalne mõju ja mida imetletakse. Startup Estonia on cleantech startupide ökosüsteemi hoogsalt arendamas ja meil on väga hea meel, et Skeleton on ühe valdkonna teerajajana eeskujuks pealekasvavatele idufirmadele ja osaleb ka ise selle arendamisel,” sõnas Sall. 

Skeletoni spetsiifilistest toodetest võib esile tuua näiteks Eestis leiutatud ja valmistatava uudse veoautode käivitusmooduli. Moodul põhineb patendeeritud superkondensaatorite tehnoloogial, mis on algselt loodud Euroopa Kosmoseagentuurile. Tänu käivitusmoodulile ei ole vaja veoautosid hoida tühikäigul töötamas, et tagada täis aku ka suurte miinuskraadidega. Auto mootori võib välja lülitada ning sellega hoitakse oluliselt kokku nii kütust kui mootori ressurssi ning vähendatakse ka heitgaaside emissiooni. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.