"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Relo Ligi: Tallinna kui rohelise pealinna uus tunnuslause on "Nutikalt roheliseks!" (0)
28. jaanuar 2016

"Äsja saime valmis Tallinn 2018 Euroopa roheliseks realinnaks kandideerimise uue logo ja slogani, mis eesti keeles on "Nutikalt roheliseks!" ja inglise keeles "Smart, Green and Growing"," ütles Tallinna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi.

Tänasel keskkonnakonverentsil “Rohelised linnad- täna ja homme” esitles Tallinna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi esmakordselt Tallinna Rohelise Pealinna logo ja sloganit.

“Miks just nutikalt roheline? Aga just seetõttu, et keskkonda saab edukalt kaitsta vaid siis, kui sul on ka teadmised ja sa teed kõike teadlikult. Me tahame,  et  Rohelise Pealinna elanikud oleksid nutikad ja oskaksid nutikalt oma elukeskkonnas toimida,” selgitas Ligi.

Ligi sõnul on palju näiteid sellest, kuidas inimesed tahavad küll teha head aga lõpptulemus on hoopis halb.

“Igal aastal me räägime, et äge toitke talvel veelinde, sest nii rikute looduslikku tasakaalu, aga inimesed ikka teevad nii.  Inimesed ei oska samuti näiteks ehitades näha, et puu võib olla maa all niisama suur kui maapeal. Veel  hullemad on lood, kui tahetakse teha väga energiasäästlikku maja aga seejuures hävitatakse kõrghaljastus või paigaldatakse soojuspuurid, mis võivad hävitada kogu linna joogiveevarud ,” tõi Ligi mõned näited, mis nutikalt roheline olles ei tohiks juhtuda.

Kogu projekt “Roheline Pealinn 2018” on leitav nüüd ka veebilehelt  tallinn.ee/roheline –pealinn

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.