"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riigikogus on kooseluseaduse alternatiivina laual paarkonna seadus (1)
01. veebruar 2016
Scanpix

Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid on olukorras, kus nad ei suuda kooseluseaduse rakendusseaduse vastuvõtmiseks praegu vajalikku 51 häält leida, mistõttu otsitakse parlamendis alternatiivseid lahendusi. Kooseluseaduse tühistamise ja kohandamise kõrval on kolmanda variandina laual ka paarkonna seadus.

Riigikogu õiguskomisjoni liikme ja keskerakondlase Toomas Vitsuti sõnul Keskerakond kooseluseaduse rakendusseadusele ühtegi häält ei anna, küll aga ei välista ta toetuse andmist paarkonna seadusele, vahendas ERR-i uudisteportaal.

“Me ei ole küll seisukohta võtnud, aga kindlasti on see paarkonna seadus oluliselt selgem ja paremini läbi mõeldud kui see praegune seaduseelnõu ja ei ole välistatud, et Keskerakond seda mingil moel toetama hakkab,” lisas Vitsut.

Raivo Aeg IRL-ist ütles, et ka temale meeldib paarkonna seadus rohkem. Samas nentis ta, et sellisel juhul võib tekkida õiguslik probleem, sest kooseluseadus on juba vastu võetud ja kooselusid ka registreeritud.

Aja sõnul on sarnaselt teistele seadustele ka kooseluseaduse puhul võimalik, et see võetakse uuesti ette ning sisu ja sihtgrupid reguleeritakse täpsemalt ära.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

OMG
2. veebr. 2016 07:53
Mõeldakse riburada välja järjest uusi nimesid sellele seadusele, unustada püütakse, et ega nimest ei aita, kui olemus,elik sisu jääb samaks.