"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Meestelaulu Selts ja Kaitsevägi tähistavad Tartu rahu aastapäeva kontsert-vastuvõtuga (0)
02. veebruar 2016
Eesti Meestelaulu Seltsi

Täna korraldab Eesti Meestelaulu Selts koos kaitseväega Estonia kontserdisaalis algusega kell 19 Tartu rahulepingu 96. aastapäevale pühendatud kontsert-vastuvõtu.  

Kontserdil esineb päevakohase kõnega Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand. Kutsutud külaliste hulgas on riigikogu ja valitsuse liikmed, diplomaatiline korpus, kaitseväe juhtkond ning kultuuri ja avaliku elu tegelased.

Pidulikul kontserdil esinevad kaitseväe orkester Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor, Virumaa meeskoor, Tallinna poistekoor ja solist Maarja-Liis Ilus. Kava kunstiline juht on Andrus Siimon, kontserti juhib näitleja Rain Simmul.

Kavas on mitu tuntud eesti kooriteost nagu näiteks Rein Rannapi „Rahu“, Karl August Hermanni “Oh laula ja hõiska”, Aleksander Kunileidi “Sind surmani”. Kontserdi lõpus kõlavad ühendkoori esituses Edvard Griegi “Uus isamaa” ja Kait Tamra “Oma saar”.

Dirigendi, Eesti Meestelaulu Seltsi auliikme Kuno Arengu sõnul on see viisteist aastat tagasi algatatud traditsioon suureks austusavalduseks Eesti riigi sünnitunnistusele allakirja andnud Eesti riigimeestele ja Eesti riikluse sünnile.

Eesti Meestelaulu Selts asutati 1988. aastal ja on enam kui 2500 lauljaga suurim Eestis tegutsev lauluselts. Selts on vabatahtlik ühendus, mille missiooniks on meeste- ja poistelaulu edendamine, rahvusliku ühtsustunde ning isamaalise oma kodu hoidva ja kaitsva eesti mehe kasvatamine. Seltsi  suurim ettevõtmine on poiste- ja meeskooride laulupäevade korraldamine. Samuti korraldab selts regulaarselt poiste-solistide, ansamblite, noorte meeskooride, poiste- ja meeskooride võistulaulmisi.

Eesti Meestelaulu Selts on algatanud ja korraldab mitmeid Eesti rahva jaoks olulisi sündmusi ja traditsioone, milleks on Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril rahvuslipu pidulik heiskamine Pika Hermanni torni , laulupeo tule toomise korraldamine, emadepäeva taastähistamine piduliku kontserdiga Estonia kontserdisaalis ja Tartu rahu aastapäeva pidulik tähistamine.

Eesti Meestelaulu Seltsi tegevust on 2013. aastal tunnustatud Aadu Luukase missioonipreemiaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.