"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Peatumismärguannet eiranud joobes lubadeta juhile määrati 30 päeva aresti (0)
02. veebruar 2016
Scanpix

Järvamaal politsei eest ära sõitnud 24-aastasele mehele määras kohus karistuseks 30-päevase aresti.

Pühapäeval, 31. jaanuaril kell 3.36 andsid politseinikud Paides Pärnu tänaval peatumismärguande sõiduauto Audi juhile. Juht eiras seda ja alustas politsei eest ärasõitu Türi suunas. Esialgu jälitati sõidukit mööda Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteed ja hiljem kõrvalteedel. Vahepeal informeeriti teist patrulli, kes paigaldas Türi vallas Saareotsa külas teele „siili“, millest Audi juht üle sõitis. Juht suutis purunenud rehvidega sõita veel paarsada meetrit ja jooksis seejärel koos kaasreisijaga politsei eest metsa.

Mõne aja pärast pidasid politseinikud lähedalolevalt põllult kinni autos kaasreisijana sõitnud naise. Juht oli samal ajal jõudnud lähedalasuvasse lauta ja võttis sealt omavoliliselt kasutamiseks traktori, millega proovis politsei ees põgenemist jätkata. Lauda läheduses sõitis mees traktoriga vastu kivi ja seejärel proovis ta taas eest ära joosta, kuid peeti politseinike poolt kohe kinni.

Paide politseijaoskonna juhi Margus Toomsalu sõnul on tegemist tavatu juhtumiga, mida politseitöös väga tihti ette ei tule.

“Tõsiasi, et keegi üldse joobes ja juhtimisõiguseta isiku poolt juhitavas autos kaasreisija olla soovib, on ennekuulmatu. Rääkimata sellest, et selline juht üldse liiklusesse jõudis ja ennast ning kaasliiklejaid ohustades politsei eest põgenes. Soovitame kõigil, kes teavad liiklevatest juhtimisõiguseta ja joobes juhtidest, politseile teada anda,” ütles Toomsalu.

24-aastasel mehel puudus juhtimisõigus ja ta oli joobes. Mehe enda sõnul ta seepärast politsei eest põgeneda otsustaski. Eile seisis liiklusrikkuja kohtu ees ja talle määrati karistuseks 30 päeva aresti. Juhil varasemaid kehtivaid karistusi ei olnud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.