"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna ülikooli rektorina jätkab Tiit Land (0)
08. veebruar 2016
Scanpix

102-liikmeline valimiskogu, kuhu kuulusid ülikooli senati liikmed, juhtivteadurid, valitud professorid, kuratooriumi liikmed ja üliõpilaste esindajad, valis täna Tallinna Ülikooli rektoriks professor Tiit Landi.

Land sai hääletusel 65 häält ja tema konkurent Hannes Palang 29 häält, vahendas BNS.

Tiit Land on töötanud TLÜ rektorina alates 2011. aastast.

Landil on doktorikraad neurokeemia ja neurotoksikoloogia alal, aastast 2006 on ta TLÜ keemiaprofessor.

Professor Tiit Landi esitasid rektoriks Loodus- ja tervisteaduste instituudi, Ühiskonnateaduste instituudi ja Akadeemilise Raamatukogu nõukogud. Landi kandidatuurile on avaldanud toetust ka Haridusteaduste instituudi ning Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi nõukogud.

Land on sündinud 25. septembril 1964

TLÜ rektori valimiskogus on 102 liiget. Neist 52 on valitud professorid, ülikooli senati 25 liiget, neist viis tudengite esindajat. Lisaks on valimiskogus veel 16 üliõpilaskonna esindajat, mis annab tudengitele valimiskogust ühe viiendikulise osaluse. Lisaks on valimiskogus ülikooli kuratootiumi esindajad.

Valimiskogus valituks saamiseks peab võitja valimiste esimeses voorus koguma vähemalt 50 protsenti pluss ühe hääle ehk 52 toetushäält. Teises voorus valituks osutumiseks piisab lihthäälteenamusest.

TLÜ rektori ametiaeg algab 15. mail 2016 ja kestab viis aastat. Rektori ametissevannutamise tseremoonia toimub 16. mail.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.