"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Raudteelaste ametiühingu juht: kui valitsus jätkab probleemide eitamist, tabab raudteed Estonian Airi saatus (0)
09. veebruar 2016
Scanpix

Eesti Raudtee ametiühingu juhi Oleg Tšurbanovi sõnul on jäänud mulje, et raudtee oli valitsusele tähtis ainult nii kaua, kuni see täitis riigikassat. "Nüüd, kus raudtee vajab konkurentsis püsimiseks riigipoolset toetust, on valitsuspoliitikud aga seisukohal, et Eestil ei ole raudteesektorit vaja," nentis Tšurbanov. "Valitsus ei taha olukorra parendamiseks reaalseid samme astuda, ammugi ettevõtet kuulda võtta."

Eesti Raudtee ametiühingu juht Oleg Tšurbanov rääkis Tallinna TV uudistesaates “Täna+”, et raudtee valdkonnas valitseb juba viimased kaheksa aastat majanduskriis ja helge tulevik silmapiiril ei terenda. “Kaubaveo probleemidest oleme rääkinud alates 2008. aastast, tõstatades teema üha uuesti. Paraku ütleb valitsus, et probleeme ei ole ja saame hakkama ka transiidita. Töökohad kaovad ja suur ettevõtte, raudtee, lihtsalt langeb kriisi,” rääkis Tšurbanov. “Kriis toob aga omakorda probleeme reisijatele, kaubavedudele ja Eesti tulevikule.”

Tšurbanov tõdes, et on aastate jooksul näinud erinevaid majandusministreid, kes on omakorda muret raudteesektoris üha suurendanud. “Näiteks lubas Juhan Parts lepingut Kasahstaniga, ometi jäi Eesti sellest lepingust üldse välja. Lisaks on kütuseaktsiisi tõstmine elu raudteel ainult raskendanud. Töötajate palgateemal on üha raskem läbirääkimisi pidada, lahendust nähakse vaid koondamiste,” lausus raudtee ametiühingu esimees. “Kaubavedusid on pärssinud kõrged veotariifid ja riikidevahelised kehvad suhted.”

Tšurbanov meenutas aegu, mil raudtee andis riigile suuri dividende teiste sektorite aitamiseks ja riigikassa täitmiseks. Nüüd, kus raudtee vajab konkurentsis püsimiseks riigipoolset toetust, on valitsuspoliitikud aga seisukohal, et Eestil ei ole raudteesektorit vaja. “Valitsus ei taha olukorra parendamiseks reaalseid samme astuda, ammugi ettevõtet kuulda võtta,” möönis Tšurbanov.

“Täna ei aita muu, kui loota, et üks päev tuleb ka meie poliitikutele mõistus pähe ja nad langetavad otsuseid, mis annavad raudteesektorile tuleviku. Kui seda ei juhtu, ootab Eesti raudteed Estonian Airi saatus,” nentis Eesti Raudtee ametiühingu juht.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.