"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
TÄNA! Tondiraba Jäähallis saavad koolinoored uisutähtede käe all vastlaliugu lasta (0)
09. veebruar 2016
Scanpix

Noortesari saab alguse lõbusa vastlapäeva üritusega Tondiraba jäähallis, kus koolinoored saavad koos tuntud iluuisutamise meistrite Elena Glebova ja Margus Hernitsa abiga õppida uisutamise põhitõdesid.  Kohal on ka suusakuulsus Allar Levandi, kes koos noortega selgitab välja pikima uiskudel vastlaliu tegija. 

Täna kell 9.00–14.00 toimub Tondiraba jäähallis kooliõpilastele suunatud vastlapäeva üritus, mis avab sel aastal kümnendat juubelit tähistava terviseliikumisprogrammi “Tallinn liigub!” noortesarja.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul pööratakse juubeliaastal enam tähelepanu just noortele. “Tervisesari “Tallinn liigub!” on kümne aasta jooksul rõõmustanud tuhandeid tallinlasi ning korraldanud arvukalt tervise- ja spordiüritusi, tänu millele on paljud leidnud tee tervisliku eluviisi juurde. Sellel aastal soovime veelgi rohkem just noortele võimalusi pakkuda mõne sportliku harrastuse leidmiseks, ning tuua neid seeläbi liikumise ja tervisliku elu juurde,” rääkis abilinnapea algavast noorte tervisesarjast.
 
Terviseliikumisprogramm “Tallinn liigub!” saab 2016. aastal kümneaastaseks. Selle tähistamiseks viiakse aasta jooksul 13–26-aastastele noortele suunatud erisarja raames läbi spordiüritusi ja terviseteemalisi loenguid. 
 
Noortesari saab alguse lõbusa vastlapäeva üritusega Tondiraba jäähallis, kus koolinoored saavad koos tuntud iluuisutamise meistrite Elena Glebova ja Margus Hernitsa abiga õppida uisutamise põhitõdesid.  Kohal on ka suusakuulsus Allar Levandi, kes koos noortega selgitab välja pikima uiskudel vastlaliu tegija. Õpilasi juhendavad lisaks uisutreenerid Mart Markus, Lea Rand ja Aleks Luik, kes õpetavad uisutamise põhiasendit, kurvisammu ning tagurpidi sõitmist. Üritus lõpeb sooja tee ja vastlakuklite söömisega.
 
Noortesarja tegevused jätkuvad märtsis Tallinna Ülikooli loenguga “Treeni teadlikult”. 
 
Terviseliikumisprogrammi “Tallinn liigub!” juubeliaasta noortesarja eesmärgiks on pöörata tähelepanu noorte liikumise ja terviseteadlikkuse tõstmisele, tutvustada võimalusi spordi harrastamiseks, pakkuda tasuta või sümboolse tasu eest osavõttu spordi- ja terviseteemalistest üritustest ning kutsuda seeläbi noori liikuma ja oma tervise eest hoolt kandma.
 
Terviseliikumise programmi korraldab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.
 
Vastlapäeva ürituse suurtoetaja on Coca-Cola, kelle eesmärgiks on  kutsuda üheskoos sportlikult aega veetma. Lisaks jätkab Coca-Cola liikumisharrastuse toetamist ja koostöös Eesti Olümpiakomiteega viiakse aasta jooksul läbi mitmeid erinevaid  liikumisüritusi. 
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.