"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Eesti riigi aastapäeva tähistamiseks kulub ligi 24 miljonit (1)
11. veebruar 2016

EV100 valitsuskomisjon kiitis heaks Eesti riigi 100. sünnipäeva ettevalmistamise eelarve, riigi toetus ürituste korraldamisele kogu on 24 miljonit eurot.

EV100 korraldustoimkond andis neljapäeval valitsuskomisjonile ülevaate senistest Eesti riigi 100. sünnipäeva ettevalmistustest ning edasistest plaanidest. Komisjon kinnitas sünnipäeva ettevalmistamise eelarve käesolevaks aastaks summas 5,2 miljonit eurot ning kiitis heaks eelarvetaotluse aastateks 2017-2020 summas 16,5 miljonit eurot, teatas valitsuse pressiesindaja, vahendas BNS.

Riigi toetus EV100 korraldamisele kogu perioodi peale kokku on 24 miljonit eurot.

Eelarvest umbes kolmandik ehk 9,2 miljonit läheb audiovisuaalsetele kunstidele, ehk mängufilmidele, dokumentaalfilmidele ja teledraamasarjale. Eesti välismaal tutvustamisele kulub 3,2 miljonit, laste ja noortega seotud ettevõtmisi toetab riik vähemalt 2,6 miljonit euroga ning lisaks toetatakse riiklike suurürituste juubeliväärilist läbiviimist, eriilmelisi valdkondlikke ja rahvaalgatusi.

Korralduskomisjon tutvustati neljapäeval valitsuskomisjonile ka EV100 avaürituse ideed, välisprogrammi arenguid ning Eesti sünniloos olulist rolli mänginud Pärnu linna plaane juubeli tähistamisel.

EV100 juhi Jaanus Rohumaa sõnul on riigi roll juubeli tähistamisel pigem algatav, võimendav ja kaasaaitav. EV100 programm koosneb valdkondlikest ettevõtmistest, rahvaalgatustest, ametkondlikest sadadest ning suurüritustest.

Eesti riigi 100. sünnipäeva tähistamine toimub aprillist 2017 kuni veebruarini 2020.

2017. aasta aprillis tähistatakse saja aasta möödumist eestlaste autonoomse rahvuskubermangu loomisest. Varasema Eestimaa kubermangu külge liideti Põhja-Liivimaa eestlastega asustatud maakonnad ning selle tulemusena moodustus üldjoontes Eesti kontuur.

2018. aastal on Eesti Vabariigi sünnipäev 24. veebruaril, kuid paljude riiklike institutsioonide, näiteks ministeeriumide, kaitseliidu jne, loomisest möödub sada aastat 2018. aasta novembris. 2019. aastal tähistatakse omakorda saja aasta möödumist Vabadussõja pöörde- ja võidulahingutest. EV100 programm lõpeb 2020. aasta veebruaris, mil möödub sada aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Asta Tamm
25. veebr. 2016 13:20
Miks teenetemärgi kätteandmisel teadustas inimeste nimesid kõva vene aktsendiga venelane. Kas tõesti eestlast selleks nii tähtsaks päevaks ei leitud?