"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jaanuaris laekus linnakassasse 42,5 miljonit eurot (0)
11. veebruar 2016
Scanpix

2016. aasta esimesel kuul laekus linnakassasse kokku 42,5 miljonit eurot, mis moodustab ilma finantseerimistegevuseta 7,8% aastaks planeeritud laekumistest.

Maksutulu laekus esimese kuuga 30,1 miljonit eurot, mis on 8,3% aastaks kavandatust, sealhulgas laekus üksikisiku tulumaksu 28,9 miljonit eurot ehk 8,9% ning kohalikke makse 1,1 miljonit eurot ehk 9,9% aastaks planeeritust.

Linna asutuste majandustegevusest laekus esimese kuuga 5,3 miljonit eurot ehk 8,6% aastaks kavandatust.

Muid tulusid laekus 209,9 tuhat eurot, moodustades 12,3% aastaks kavandatust. Toetusi riigilt ja välisrahastuse andjatelt laekus kokku summas 6,8 miljonit eurot, mis moodustab 6,8% rahakäibe plaanis kavandatust.

Väljamakseid tegi linn esimesel kuul kokku summas 46,3 miljonit eurot, mis moodustab 7,9% aastaks kavandatust. Haldustegevuseks tehti väljamakseid kokku summas 44,4 miljonit eurot, mis on 8,9% aastaks kavandatust; investeerimistegevuseks maksti välja 1,7 miljonit eurot ehk 2,2% aastaks kavandatust ning finantseerimistegevuse väljamaksetena tasuti võetud laenude ja kapitalirendi põhiosamakseid kokku summas 84,2 tuhat eurot.

Linna vabade rahaliste vahendite jäägiks kujunes jaanuarikuu lõpu seisuga 49,1 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.