"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LIDO avas Tallinnas kolmanda restorani (0)
12. veebruar 2016
Tõnu Tunnel

Läti suurim toitlustusfirma LIDO laiendas oma haaret Eesti turul ja avas Tallinnas kolmanda restorani. 1,2 miljoni euro suuruse investeeringuga uus toidukoht asub Mustamäe Keskuses. 

“Nende kuue aasta jooksul, mis on möödunud LIDO esimese restorani avamisest Tallinnas, oleme hästi tundma õppinud naaberturgu ning praeguste näitajate järgi on Eesti elanikud hästi omaks võtnud meie toitude maitse, kvaliteedi ja mitmekülgsuse,”ütles Läti ettevõtte LIDO juhatuse esimees Rita Auziņa. Ta lisas, et kolmanda restorani avamine Tallinnas on loogiline samm, mis näitab ettevõtte tõsiseid ja kaugeleulatuvaid plaane Eestis.

Uus restoran asub kaubanduskeskuse teisel korrusel ning toidukoha planeeringu aluseks on LIDO traditsiooniline avatud köögi põhimõte. Toidud valmistatakse klientide silme ees ja igaüks saab enda soovi järgi koostada meelepärase toidukorra. 617 ruutmeetri suurune kliendisaal mahutab 360 külastajat. “Me loodame väga, et Mustamäe LIDO saab klientide hulgas sama populaarseks ajaveetmiskohaks nagu meie kõik restoranid Tallinnas,”sõnas Auziņa.

Uue toidukoha klientidele pakutakse ligi 260 erinevat rooga, sealhulgas peamisi liha- ja köögiviljatoite, suppe, rikkalikku salativalikut, pannkooke, magustoite, joogivalikut, kohvi, saiakesi ja palju muud. Uus restoran annab tööd 100 inimesele.

LIDO alustas Tallinnas tegevust 2009. aastal restorani avamisega Solarise kaubanduskeskuses. Möödunud aasta märtsis avati LIDO restoran ka uuenenud Ülemiste keskuses. Teise söögikoha avamisega kasvas LIDO käive Eestis 2015. aastal eelmisega võrreldes ligi 55 protsenti ja suurenes ka klientide arv: möödunud aastal teenindati peaaegu 40 protsenti rohkem külalisi kui 2014. aastal.

“LIDO areng kulgeb Tallinnas vastavalt kavandatud plaanidele. Võttes arvesse asjaolu, et LIDO Ülemiste avamisest ei ole möödunud veel aastatki, on pikaajaliste tulemuste üle veel vara otsustada, kuid esimesed näitajad teevad rõõmu ja osutavad sellele, et Eesti elanikud hindavad LIDO kontseptsiooni ja kvaliteeti,”selgitas Auziņa. “Eesti toitlustuse tendentsid on Läti omadega sarnased ning seega me teame, millega siin tuleb arvestada. Oleme valmis pingutama, et võita stabiilne liidripositsioon ka Eesti turul.“

LIDO uus restoran asub Mustamäe Keskuses, aadressil Tammsaare tee 104a. Restoran avati samaaegselt kaubanduskeskusega reedel, 12. veebruaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.