"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
NSA: Pariisi rünnakud poleks krüptitud suhtlusvahenditeta aset leidnud (0)
18. veebruar 2016
Scanpix

Mullu novembris Pariisis toimunud terrorirünnakud "poleks aset leidnud" ilma krüpteeritud suhtlusvahenditeta, mis lubasid rünnakute toimepanijatel vältida nende tegevuse tuvastamist, ütles USA Riikliku Julgeolekuagentuuri (NSA) direktor Michael Rogers.

Rogers ütles kolmapäeval avaldatud Yahoo Newsi usutluses, et novembris 130 inimelu nõudnud rünnakute sooritajad kasutasid omavaheliste arutelude pidamiseks krüpteeritud suhtlusvahendeid.

“Mõned kommunikatsioonivahendid”, mida Pariisi ründajad kasutasid, “olid krüpteeritud”, lausus Rogers, lisades, et see ei võimaldanud luureametnikel toimepanijate jälgi leida.

“Me ei suutnud õigel ajal otsi kokku viia. Ilmselgelt, kui oleksime teadnud, siis Pariisi (rünnakuid) poleks aset leidnud.”

Mitmed USA korrakaitse kõrged ametnikud, sealhulgas ka Rodgers, hoiatavad, et uutes seadmetes kätketud krüpteerimisvõimalused raskendavad nende pealtkuulamist isegi juhul, kui selleks on saadud kohtu luba.

Tehnoloogiahiid Apple vaidlustas USA kohtu korralduse osutada abi Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) ametnikele, kes soovivad ligipääsu detsembris San Bernardinos 14 inimest tapnud isikute kasutatud iPhone’ile.

Rodgersi sõnul toetab ta veebiturvalisuse tagamiseks krüpteeringu kasutamist, kuid hoiatas seadmete eest, mida pole võimalik dekrüpteerida.

“Kas meie jaoks on üha raskem luua mõningate selliste sihtmärkide asjus sellist teadmist, mis mulle meeldiks? Jah,” ütles Rogers Yahoole. “Kas see on otseselt seotud muudatustega, mida nad oma kommunikatsioonis rakendavad? Jah. Kas krüpteering teeb meie missiooni elluviimise palju raskemaks? Jah.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.