"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uurimiskomisjon soovib jäämurdja ostmise asjus kriminaalmenetlust (3)
18. veebruar 2016
Scanpix

"Uurimiskomisjonil on töö käigus tekkinud kahtlus, et 2012. aastal AS-i Tallinna Sadama omandatud jäämurdja Botnica hindamist puudutavad andmed ei olnud õiged ja objektiivsed, mistõttu jäämurdja osteti tegelikust väärtusest kallimalt," ütles uurimiskomisjoni esimees Artur Talvik.

Tallinna Sadama uurimiskomisjon otsustas teha riigiprokuratuurile avalduse kriminaalasja algatamiseks, sest komisjon kahtlustab, et jäämurdja Botnica ostmise otsustamiseks esitati vääraid andmeid laeva hindamise kohta.

“Uurimiskomisjonil on töö käigus tekkinud kahtlus, et 2012. aastal AS-i Tallinna Sadama omandatud jäämurdja Botnica hindamist puudutavad andmed ei olnud õiged ja objektiivsed, mistõttu jäämurdja osteti tegelikust väärtusest kallimalt,” ütles uurimiskomisjoni esimees Artur Talvik.

Komisjoni aseesimehe Andres Anvelti sõnul on kahtluse aluseks arvutifailide analüüs. “Ebaõigete andmete esitamise ajendiks võis olla maakleri teenusest saadav kasu,” lisas ta.

Jäämurdja maksis 50 miljonit eurot.

Riigikogu uurimiskomisjon võimalike korruptsiooniriskide tuvastamiseks aktsiaseltsis Tallinna Sadam moodustati mullu oktoobris. Uurimiskomisjoni eesmärk on välja selgitada, millised olid AS-i Tallinna Sadam juhtkonnas toimunud võimalikku korruptsiooni soodustanud asjaolud ning nende mõju ettevõtte juhtimisele, toimimisele ning riigi omanikuhuvidele.

Komisjon esitab oma töö lõpparuande Riigikogule ja avalikkusele hiljemalt 2016. aasta 1. maiks. Kui komisjon leiab äriühingute juhtimise ja järelevalve korralduses puudusi, siis esitatakse riigikogule ja vabariigi valitsusele asjakohased ettepanekud.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

krt
19. veebr. 2016 00:11
minge peesse, sellest nihverdamisest on tõsiselt kõrini
aige värk
18. veebr. 2016 16:53
see korruptsioon on ikka sügaval, ma loodan et süüdlased saavad karistuse
plurps
18. veebr. 2016 16:49
Mingite paatide ostmiseks raha leiab alati, aga oma rahva toetuste arvelt pigistatakse rahakotirauad kiivalt kinni