"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TÄNA! Viimsi mõisapargis peetakse Vabadussõja näidislahing (0)
21. veebruar 2016
Scanpix

Eesti Sõjamuuseum ja Saaremaa Sõjavara Selts korraldavad saabuva Eesti Vabariigi aastapäeva puhul pühapäeval sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis Vabadussõja-teemalise lahingu taaslavastuse.

Kell 14 algav taaslavastus on ühe Irboska kandis toimunud lahingu ainetel, teatas BNS-ile muuseumi esindaja.

Punaväelaste vastu sõdivad kuperjanovlased, soomusronglased ja Põhjakorpuse ning Balti pataljoni võitlejad. Lahingus osaleb umbes sada erinevate sõjaajaloo klubide liiget Eestist ja välismaalt, kelle relvastuseks on vintpüssid, kuuli- ja pommipildujad.

Lahingu juhi Margus Sinimetsa sõnul püütakse pealtvaatajateni tuua võimalikult reaalne sõjaolukord.

“Seejuures pole vähetähtis ka sõjameeste ajastutruu riietus ja varustus kuni pisiasjadeni, nagu rihmad, rakmed ja muu,” ütles Sinimets.

Lahingu toimumispaigaks on sõjamuuseumi ehk Viimsi mõisa härrastemaja taha jääv ala. Lahingu eel ja järel saab sõjamuusuemi ees tutvuda Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna relvastuse ja varustusega ning sõjamuuseumis viimaseid nädalaid avatud oleva Rootsi Armeemuuseumi rändnäitusega “Varustus ja vidinad elu ja surma vahel”.

Üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Näidislahing kestab umbes 45 minutit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.