"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Verekeskus tunnustab Tallinna raekojas doonoreid (0)
27. veebruar 2016
Scanpix

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tunnustab laupäeva, 27. veebruari keskpäeval Tallinna raekojas toimuva doonorite tänuüritusega tublisid pealinna ja Harjumaa doonoreid. 

Doonoreid tuleb austamisüritusele tervitama riigikogu esimees Eiki Nestor ning esineb noortekoor Hellas.

Igal aastal on doonorite austamisürituse fookuses pisut erinevad doonorid. “Tänavu ootame 0 reesusnegatiivse veregrupiga doonoreid, sest neid kutsume vereloovutusele kõige sagedamini,” ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste, täpsustades: “0 negatiivse veregrupi omanikke on vaid 4,3 % Eesti elanikkonnast, tegemist on universaalse veregrupi doonoriverega, mille punaliblesid võib üle kanda kõigi teiste veregruppidega inimestele ning seda just kiiretes kriisisituatsioonides, kus pole aega abisaaja veregruppi määrata.”

Viimastel aegadel on oluliselt suurenenud haiglate nõudlus 0 reesusnegatiivsest verest valmistatud veretoodetele.

“Seetõttu on 0 reesusnegatiivse veregrupiga doonoritele üleskutse vere loovutamiseks pidevalt aktiivne ning selle veregrupi inimeste saatuseks on saada kutsutud märksa enam kordi kui me kutsume teiste veregruppidega doonoreid. Soovime neid inimesi südamest tunnustada, kes meile appi tõttavad, lükates edasi oma igapäevased toimetused. Praeguse kiire elutempo juures on see väga suur vastutulek” selgitas dr Kullaste.

Traditsiooniliselt annab verekeskus samal päeval üle ka Suure Doonorikruusi parimale doonorlust toetavale omavalitsusele, kelleks seekord on Rapla vald. Auhinda tuleb vastu võtma Rapla vallavanem Ilvi Pere.

“Rapla on olnud pikaaegne ja aktiivne doonorluse toetaja. Rapla Kultuurikeskuses on väga head tingimused meie väljasõidubrigaadile ning Raplas on meile osutatud igakülgset abi suviste doonoritelkide korraldamisel. Siin on vastutulelikud inimesed, tublid vabatahtlikud, kaitseliitlased ja Punase Risti inimesed, samuti aktiivsed noored koolides.” põhjendas valikut Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp.

Mullu läks Suure Doonorikruusi auhind Keila linnale, varem on tunnustuse pälvinud Haapsalu, Narva, Paide ja Rakvere.

Regionaalhaigla verekeskus annab doonorite annetustena Rapla vallale märtsis üle ka 56 kingikotti, millega rõõmustatakse valla vähekindlustatud perekondi. Kui Regionaalhaigla verekeskuse doonor ei soovi pärast vereloovutust meenet, saab ta selle annetuskaardi kaudu loovutada vähekindlustatud peredele. Mõned korrad aastas annab verekeskus magusatest kingitustest koosnevad pakid üle erinevate piirkondade valdadele. 

“Meil on siiras heameel, et nii paljud doonorid soovivad lisaks vereloovutusele aidata teisi Eestimaa inimesi ka muul moel,” ütles Ülo Lomp. “Loodame, et magusast kingikotist on väikestele Raplamaa lastele palju rõõmu ning me täname selle eest kõiki annetuskaardi täitnud doonoreid.”

Traditsioon sai alguse 2012. aastal Kullamaa vallast, toetust on saanud ka Hiiumaa, Saaremaa, Haapsalu ja Rakvere ning Jõelähtme, Tamsalu, Lihula, Märjamaa ja Türi lapsed.


Kava

12.00  Muusikaline tervitus, esineb noortekoor Hellas
12.15  Avasõnad ütleb Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste
12.20  Doonoreid tervitab riigikogu esimees Eiki Nestor
12.30  Muusikaline vahepala
12.40  Rapla valla tunnustamine Suure Doonorikruusiga
12.45  Doonoreid tervitab Rapla vallavanem Ilvi Pere
12.50  Esineb noortekoor Hellas
13.00  Kohvilaud
14.00  Vastuvõtu lõpp

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.