"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Soolakogused toidus on viimaste aastatega plahvatuslikult kasvanud (1)
01. märts 2016
Scanpix

Valmistoidu tootjaid süüdistatakse vabatahtlike regulatsioonide eiramises ja kiirsuppide ning valmistoitude soolakoguste järk-järgulises suurendamises. Paljudel juhtudel on märgata soolasisalduse järsku tõusu peale 2010. aastat, mil briti paremvalitsue tervishoiuminister Andrew Lansley viis vastutuse toidu soolasisalduse vähendamise eest toiduinspektsioonilt (Food Standards Agency (FSA)) tagasi toidutööstuse kätesse. 

Toidupoode ja tootjaid süüdistatakse Suurbritannias paremvalitsuse vabatahtlikule regulatsioonisüsteemile ülemineku ära kasutamises ja paljude populaarsete toodete soolasisalduse järsus tõstmises, kirjutab Independent.

Tervishoiuaktivistid nõuavad, et valitsusministrid hakkaksid kiiremas korras tegutsema, kuna uuringud on näidanud, et igapäevaselt tarbitavate toitude nagu erinevate valmisroogade ja isegi juustu soolasisaldus on lähiaastatel järsult tõusnud.

Paljudel juhtudel on märgata soolasisalduse järsku tõusu peale 2010. aastat, mil briti paremvalitsue tervishoiuminister Andrew Lansley viis vastutuse toidu soolasisalduse vähendamise eest toiduinspektsioonilt (Food Standards Agency (FSA)) tagasi toidutööstuse kätesse. Niinimetatud vastutustundlikkuse kokkuleppes kirjutasid toiduainetöösturid alla lubadusele toodete soolasisaldust vähendada. Paljudel juhtudel on vähendamise asemel soolasisaldust hoopis suurendatud.

Teisipäeval avaldatud uuringust selgus, et üle pooled testitud tomati purgisuppidest sisaldasid rohkem soola, kui 2010. aastal, mõnel juhul sisaldas tervislikuna reklaamitud tomatisupp rohkem soola kui McDonald’si Big Mac ja suured friikartulid kokku.

“Tegemist on tõelise rahva tervishoiutragöödiaga, mille põhjustas vastutuse andmine toidutootjatele,” nentis Londoni Queen Mary ülikooli veresoonkonnameditsiini professor Graham MacGregor. “Pole üllatav, et ettevõtmine on läbi kukkunud ja põhjustanud sellega ka mitmeid tuhandeid surmi läbi südamerabanduste ja südameveresoonkonna haiguste.”

“On äärmiselt oluline, et vastutus toidu soolasisalduse eest läheks tagasi sõltumatu agentuuri kätesse, kus seda ei mõjuta muutused valitsuses ja poliitikas või toidutööstuse surve,” lisas professor.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Siim
1. märts 2016 16:28
Eks siis seisab toit kauem ja keegi ei saa arugi, et see suur kogus soola on sama hull kui igasugune muu säilitusaine. Soolas olev naatrium muutub kantsorogeenseks ehk vähki tekitavaks, kui teda on palju.