"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna loomaaed kuulutas välja joonistusvõistluse "Päästame jääkaru" (0)
02. märts 2016
Maaja Kitsing

Kõigil Eesti koolide õpilastel on nüüd võimalus anda oma panus jääkarude uue kodu valmimisel, teadvustada kliimamuutuste mõju ning õppida tundma jääkaru.

Õpetajatel ja juhendajatel on suurepärane võimalus arutleda õpilastega nimetatud teemadel ning selgitada oma koolis välja igas vanusegrupis parim töö. Osalema oodatakse ka huvi- ja kunstikoole, teatab Tallinna loomaaed.

Joonistuste formaat on A3 ja tehnika vaba. Tööd jäävad loomaaeda, kus neid kasutatakse näitustel, loodushariduslikel eesmärkidel ja loomaaia trükistes. Iga õppeasutus saab võistlusele saata maksimaalselt neli tööd.

Arvestus toimub neljas vanuseklassis: I-III klass, IV-VI klass, VII -IX klass, X-XII klass.

Iga võistlustöö taha palutakse trükitähtedes märkida järgmised andmed: kooli nimi, osaleja nimi ja klass ning kooli kontaktisiku (juhendaja) nimi, telefoninumber ja meiliaadress.

Töid hakatakse vastu võtma kohe, aga esitamise lõpptähtaeg on 22. aprill 2016. Võitjad kuulutatakse välja laupäeval, 14. mail loomaaia muuseumiöö avamisel.

Kõik võistlustööd palutakse koolil postitada ühe saadetisena. Tööde kohalejõudmise eest vastutab saatja. Postiaadress: Tallinna Loomaaed, Ehitajate tee 150/Paldiski mnt 145, 13522 Tallinn, märksõna “Joonistusvõistlus”. Tööd võib ka ise kohale tuua loomaaia lääneväravasse aadressil Ehitajate tee 150.

Igas võistluskategoorias selgitatakse välja kolm auhinnalist kohta ja auhinnaks on erinevad loomaaia pääsmed, loomaaia raamatud jm. Eripreemia on jääkarude vaderite lemmiktööle. Võitjate nimed avaldatakse Tallinna loomaaia veebilehel ja Facebookis. Võitjad kutsutakse loomaaia muuseumiöö avamisele.

Võistluse žüriisse kuuluvad Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal, projekti “Jääkaru uus kodu” eestvedaja Veronika Padar, skulptor Tauno Kangro, zooloog Aleksei Turovski, Tallinna Loomaaia loodushariduse ja avalike suhete osakonna juhataja Maris Laja ja Monika Kuzmina agentuurist MediaMarketing.

Tallinna loomaaias elab kolm jääkaru: isane Nord, emane Friida ja nende poeg Nora, kelle elamistingimused vajavad kiiresti parandamist. Tallinna Loomaaed on koos toetajatega algatanud projekti “Jääkaru uus kodu”. Kolme aasta jooksul on projekti toetuseks annetatud 200 tuhat eurot, tänu millele on valminud eskiisprojekt ning olulised tehnilised kommunikatsioonid tulevase polaariumi tarbeks. Tallinna linn on käesoleva aasta eelarvesse planeerinud 1,25 miljonit eurot ehituse alustamiseks 2016. aasta suvel.

Jääkaru on üks maailma suurimaid kiskjaid, kelle elupaik on põhjapoolkera arktilistel aladel. Kliimasoojenemine mõjutab kogu planeeti, aga iseäranis nende suursuguste loomade elupaiku. Kliimamuutused ja inimtegevus on oluliselt muutnud mere ökosüsteemi, kahandanud liustikualasid ja sulatanud jääpanku, kus loomad elavad. Väga oluline roll jääkarude kaitses on loomaaedadel, kus peetavad loomad aitavad säilitada liigi geneetilist baasi ning võimaldavad teadvustada inimestele polaaralade asukate olukorda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.